Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » 30 Bin Emniyet Görevlisinin Katılımıyla Erbain İçin Özel Güvenlik Planı
30 Bin Emniyet Görevlisinin Katılımıyla Erbain İçin Özel Güvenlik Planı

30 Bin Emniyet Görevlisinin Katılımıyla Erbain İçin Özel Güvenlik Planı

Fırat Kalkanı Operasyonu Komutanı, Irak’ta Erbain merasimi için yoğun güvenlik önlemleri alınmaya başladığını açıkladı.

Tesnim Haber Ajansı – Fırat Kalkanı Operasyonu Komutanı Kays Rahim, Kerbela’da düzenlen basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu: 30 bin emniyet görevlisi İmam Hüseyin ( a.s )’ın Erbain merasiminde ziyaretçilerin güvenliğini sağlamak amacıyla görevlendirildi. Emniyet güçleri ve gönüllü halk birlikleri Erbain güvenlik programına katıldılar ve Kerbela’nın Batısında bulunan bölgenin güvenliği sağlayacaklardır.

Bağdat operasyon komutanlığı tarafından Perşembe günü merasimde emniyeti sağlamak ve ziyaretçileri korumak amacıyla çalışmaların başladığını açıklamıştı.

İmam Hüseyin ( a.s )’ın şehadetinin 40. günü münasebetiyle düzenlenen Erbain merasimi Ehlibeyt dostlarının en önemli merasimlerinden biridir ve her yıl Irak ve diğer ülkelerden milyonlarca kişi bu merasime katılmak amacıyla yaya olarak Kerbela’ya gitmektedir. Binlerce grup ziyaretçilere hizmet etmek amacıyla gönüllü olarak Kerbela’da hazır beklemektedir. Irak hükumeti her yıl Muharrem ve Sefer ayı boyunca ziyaretçilerin güvenliğini sağlamak amacıyla özel güvenlik tedbirleri almaktadır. İmam Hüseyin ( a.s )’ın ziyaretçileri Erbain merasimine katılmak amacıyla her hafta Irak ve diğer ülkelerin çeşitli bölgelerden yola çıkmaya devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz