Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » 30.Uluslararası Vahdet Konferansı Başladı!
30.Uluslararası Vahdet Konferansı Başladı!

30.Uluslararası Vahdet Konferansı Başladı!

Üç gün devam edecek olan 30. Uluslararası Tahran Vahdet Konferansı bugün çalışmasına başladı.

Tesnim Haber Ajansı –  30. Uluslararası Tahran Vahdet konferansı “Vahdet ve Tekfiri Akımlara karşı Mücadele Zarureti” başlığı altında düzenlenmektedir. Bu konferansı İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Genel Kurul Üyelerinin yanı sıra dünyanın en az 50 ülkesinden din alimi ve fikir adamı katılmaktadır.

Müslümanların içerisinde tefrika çıkarılmasında Tekfiri akımların rolü, ayrıca, tekfiri örgütler vasıtasıyla İslam dünyasının parçalanmasında sömürgecilerin rolü, Filistin meselesinin canlı tutulması önünde tekfiri tehlike, Filistin’in kurtarılması yönünde İslam ümmetinin seferber edilmesi önünde tekfiri engel ve Siyonist düşmanın tekfiri akımları kötü amaçlı kullanması 30. Tahran Uluslararası Vahdet Konferansının ana başlıklarını oluşturuyor.

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu Başkanı Ayetullah Muhsin Eraki, geçtiğimiz salı günü katıldığı bir basın toplantısında, Uluslararası Vahdet konferansının Tahran’da düzenlenmesinin, düşmanlar karşısında İslam dünyasının birlik ve dayanışmasına bir örnek olduğunu bildirdi.

Ehli Sünnet yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed (saav)in veladetini Rebiul Evvel’in 12’sinde kabul ederken Şiiler 17 Rebiul evvel olarak kabul etmekteler ve İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu İmam Humeyni(r.a.) bu iki günü birleştirici haftaya vahdet haftası ismini vermiş ve o tarihten itibaren her yıl muhtelif etkinliklerle bu gün kutlanmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz