Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Şehitler » Hizbullah komutanı Samir Kantar şehit edildi
Hizbullah komutanı Samir Kantar şehit edildi

Hizbullah komutanı Samir Kantar şehit edildi

İsrail savaş uçaklarının Suriye’nin başkenti Şam’da düzenlediği hava saldırısında Hizbullah komutanı Samir Kantar şehit edildi.

İsrail jetlerinin Caramana bölgesindeki bir binayı dört uzun menzilli füzeyle hedef aldığı ifade edildi.
El Menar’ın haberine göre, 29 yıl İsrail’deki cezaevlerinde kalan Kantar hakkında Hizbullah’tan yapılan açıklamada, “Siyonist savaş uçakları Caramana’daki bir binayı hedef aldı. Kardeşimiz Mücahid Samir Kantar, birkaç Suriye vatandaşıyla birlikte saldırıda şehit oldu” denildi.
Kantar’ın kardeşi Besim Kantar, Hizbullah komutanının şehadetini Facebook hesabından duyurdu ve “Gurur duyarak lider Samir Kantar’ın şehadetinin yasını tutuyoruz ve şehit ailelerine katılmaktan onur duyuyoruz” ifadesini kullandı.
1962 doğumlu Kantar, 16 yaşındayken Filistin Halk Kurtuluş Ordusu’nun üç üyesi ile birlikte Lübnan’dan İsrail’e geçerek burada bir saldırı düzenlemiş ve 542 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 2008’de iki İsrail askerinin cenazesi karşılığında serbest bırakılan Kantar, İsrail hapishanelerinde en uzun süre tutulan Hizbullah üyesi olmuştu.
islamianaliz
samir kuntar

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Hizbullah komutanı Samir Kantar şehit edildi"

Bildir
avatar
Site
Ziyaretçi

Israil’in Hizbullah komutan? Samir Kantar’? oldurmesi hakk?nda orgutten yap?lan ac?klamada, “Israil pisman olacak” dendi

wpDiscuz