Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » ABD Hamas’a Destek Veren İran’a Yeni Yaptırımlar Uygulayacak
ABD Hamas’a Destek Veren İran’a Yeni Yaptırımlar Uygulayacak

ABD Hamas’a Destek Veren İran’a Yeni Yaptırımlar Uygulayacak

Amerikan Temsilciler Meclisi dış ilişkiler komitesi başkanı İran başta olmak üzere bazı ülkelere HAMAS’a destek verdikleri gerekçesiyle yeni yaptırımlar uygulanması için toplantı yapıldığını bildirdi.

Ed Royce yakın zamanda İran başta olmak üzere bazı ülkelere HAMAS’a destek verdikleri gerekçesiyle yeni yaptırımlar uygulanması için toplantı yapıldığını bildirdi.

Royce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bu hafta HAMAS’a destek veren kişi ve ülkelerin bunların başında İran’ın Amerika’nın yaptırım listesine girmesi amacıyla bir taslak sunmuş olmaktan gurur duyuyoruz. Eğer Amerika İran’ın yönetim şekline gerektiği kadar dikkat etseydi bu gün müttefikimiz olan Yemen hükümetinin yıkılışına şahit olmazdık.

Royce daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Birlik olmamız durumda bu yaptırımlar uygulanabilir, biz mektup yazarak ve görüşme yaparak ülkeleri uygulamaları karşısında sorumlu tutmaya çalışıyoruz. Halkımızın, milli güvenliğimizin ve müttefiklerimizin güvenliği tehlikeye girdiğinde, ciddi kararlar alınmalıdır.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz