Pazar , 18 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » ABD Suriye’ye Müdahale İçin Bahane Peşinde
ABD Suriye’ye Müdahale İçin Bahane Peşinde

ABD Suriye’ye Müdahale İçin Bahane Peşinde

Bölgede IŞİD’in asıl kurucusu, hamisi olan ve düzenlediği saldırılarda onlarca sivilin ölmesine neden olan ABD, Suriye’yi bölmek için yeni bir yalan daha buldu.

Bölgede IŞİD’in asıl kurucusu, hamisi olan ve düzenlediği saldırılarda onlarca sivilin ölmesine neden olan ABD, Suriye’yi bölmek için yeni bir yalan daha buldu. ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı, Suriye meşru hükümeti Başkanı Beşar Esad’ın mahkumları hapishanelerde öldürüp yaktığı yalanını ortaya attı.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcılarından Stuart Jones, düzenlediği basın toplantısında; Saydnaya’da öldürülen mahkumların hapishanenin bir bölümünde inşa edilen fırında yakıldığını söyledi. Jones, Başkent Şam’a yaklaşık 45 dakika uzaklıkta bulunan hapishanede günde ortalama 50 kişinin öldürüldüğüne inandıklarını belirtti. Stuart Jones, “Bu fırının, Saydanaya’da öldürülen mahkumların cesetlerini yakarak, delilleri ortadan kaldırmak için inşa edildiğine inanıyoruz.” dedi.

ABD daha önce de kimyasal saldırı yalanını bahane edip Suriye’nin Şayrat Hava Üssüne saldırı düzenlemişti.

ABD ve emperyalist güçler, bölgede Arap Baharı adıyla başlattıkları operasyonun Direniş cephesi karşısında başarısız olmasıyla, her gün yeni bir bahane bulup bölge ülkelerine saldırmanın ve bu ülkeleri parçalamanın peşindeler.

ABD’nin 2003’te Irak’a düzenlediği saldırı sonrası Ebu Garip Hapishanesinde mahkumlara karşı yaptığı işkenceler henüz hafızalardayken, bu yalanı uydurması ABD’nin Suriye konusundaki asıl niyetini göstermektedir.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz