Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » ABD Türkiye ile dalga geçiyor
ABD Türkiye ile dalga geçiyor

ABD Türkiye ile dalga geçiyor

Beyaz Saray, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın  Ankara’ya yapacağı ziyarette, Amerika’nın Türkiye’nin demokratik yoldan seçilmiş hükümetine güçlü desteğini yineleyeceğini iddia etti!

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, günlük basın brifinginde, Biden’ın Türkiye ziyaretinde ne mesajlar vereceğine dair bir soruyu da yanıtladı.
“Başkan Yardımcısı’nın en ilk ve en önemli mesajı, müttefikimiz Türkiye’ye devam eden güçlü desteğimizi ifade etmek olacak” diyerek adeta dalga geçen Earnest, Türkiye’nin bu yaz başarısız bir darbe girişimini atlattığına işaret ederek, ABD’nin bu girişimi kesin ve alenen kınadığına dikkat çekti(!)
Earnest, “Müttefikimiz Türkiye’nin demokratik hükümetini güçlü şekilde desteklemeye devam ediyoruz. Bunda bir belirsizlik yok ve Başkan Yardımcısı Biden da Türkiye’ye seyahatinde bunu tekrarlayacak” dedi.
Biden PYD ve IŞİD’e yönelik operasyonları da görüşecek
Earnest Biden’ın Türkiye ziyaretinde PYD ve IŞİD’e yönelik operasyonları da görüşeceğini belirtti.
Suriye ordusunun PYD’yi vurmasının ardından jetlerini havalandıran ve Suriye rejimini uyaran ABD, Türkiye’nin de PYD’ye yönelik operasyonlarından rahatsız. Biden’ın bu konuyu Türkiye ile görüşerek PYD’ye yönelik operasyonları durdurmak istediği düşünülüyor.
Pentagon sözcüsü John Cook da yaptığı açıklamalarda “odak noktası IŞİD olmalı” diyerek bunun sinyallerini verdi.
ajanslar

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz