Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » ABD ve AB liderleri, Beşar Esad’ın tüm müttefikleri için yaptırım istedi
ABD ve AB liderleri, Beşar Esad’ın tüm müttefikleri için yaptırım istedi

ABD ve AB liderleri, Beşar Esad’ın tüm müttefikleri için yaptırım istedi

ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve Kanada’nın liderleri, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile ittifak kuran kişi ve kurumlara yaptırım uygulanması için taleplerini ileten ortak bir bildiri yayınladı.

ABD’de Beyaz Saray basın merkezi tarafından yayınlanan ortak bildiriye göre bu ülkeler ayrıca Rusya ve İran’ın Halep’teki krizin çözümü için Suriye hükümetine acilen telkinde bulunması gerektiğini belirtti.

Bildiride “Suriye rejimine destek olan ve onun lehinde adımlar atan birey ve kurumlara yönelik ilave kısıtlayıcı önlemler almaya hazırız. Suriye’deki tüm taraflara Cenevre Konvansiyonları da dahil olmak üzere uluslararası hukuk ve insan hakları yasalarına uymaları konusunda çağrıda bulunuyoruz” ifadeleri yer aldı.

‘HİÇ BİR SORUMLU MUAF OLMAMALI’

Bildirinin devamında ise şu ifadelere yer verildi: “BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon Suriye’de işlenen savaş suçları hakkında yeni bir konuşma yaptı. Sorumlu olan hiç kimse bundan muaf olamamalı. BM’yi bölgeden son gelen raporları araştırmak ve işlenen savaş suçlarının sorumlularını yargı önüne çıkarabilmek için gerekli kanıtları bir araya toplamaya davet ediyoruz.”

İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz