Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Abdulmelik el’Husi: Arabistan Amerika’nın uşağı
Abdulmelik el’Husi: Arabistan Amerika’nın uşağı

Abdulmelik el’Husi: Arabistan Amerika’nın uşağı

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmelik el’Husi, Arabistan’ın Yemen’e askeri saldırısıyla, bu rejimin Amerika’nın bölgedeki bir uşağı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Fars haber ajansına göre, Bedreddin el’Husi,  dün  yaptığı açıklamada, Arabistan’ın Yemen’e saldırısına işaretle, Arabistan’da önceki kral Abdullah’ın ölümünden sonra,  Arabistan’da iktidara gelen yeni ekibin,  Yemen’e saldırıya büyük ilgi duyduğunu ve Amerika’nın bu rejimi Yemen’e saldırması konusunda kışkırttığını söyledi.

El’Husi, Amerika’nın Arabistan’a, Yemen’e askeri saldırı düzenlemesi halinde, Amerika’nın bu savaşta Suudi rejimini, siyasi ve diğer her açıdan destekleyeceğini söylediğini bildirdi.

Ensarullah hareketi genel sekreteri, bundan dolayı Arabistan yetkililerinin, Yemen savaşında her türlü yenilgilerinin bölgede Amerika’nın desteği ve gölgesinde rolünü kaybetmesine neden olacağı düşüncesinde olduklarını  bildirdi.

El’Husi, Arabistan’ın Yemen’e saldırısının geleceğiyle ilgili olarak da,  Yemen halkı ve direnişçilerinin Suudi rejimi ve saldırılarına karşı zafer elde edinceye kadar mücadele edeceğini söyledi.

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri, Amerika’da Trump’ın başkanlığa seçilmesine ve göreve gelmesine de işaretle,  bu durumun Amerika’nın bölgede şeytani  rolü için yeni öncelik ve taktiklere neden olacağını söyledi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz