Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Adalet Yerini Bulacak!
Adalet Yerini Bulacak!

Adalet Yerini Bulacak!

Nijerya’da tutuklu olan İslami Hareket lideri Şeyh İbrahim Zakzaki’nin yakın bir zamanda serbest bırakılacağı açıklandı.

Nijerya İslami Hareketi’nin internet sitesinin belirttiğine göre, geçen yıl Aralık ayında Nijerya ordu komutanı General Tukur Buratai’nin konvoyuna eylem yapıldığı iddiasıyla başlatılan operasyonda yaralı olarak gözaltına alınan Nijerya İslami Hareket lideri Şeyh İbrahim Zakzaki’nin, 45 gün içerisinde serbest bırakılacağı belirtildi.

Abuja Federal Yüksek Mahkemesi’nde görülen davada avukat Femi Falana, mahkemenin Şeyh Zakzaki’ye yapılan hukuksuzlukları göz önünde bulundurarak serbest bırakılmasını talep etti. Avukatın talebini yerinde bulan mahkeme heyeti, Şeyh İbrahim Zakzaki ve eşini 45 gün içerisinde serbest bırakılması kararını aldı.

15 Aralık 2015 tarihinde Nijerya rejiminin Zaria kentinde İslami Hareket’e yönelik gerçekleştirdiği saldırıda aralarında kadınların da bulunduğu yüzlerce masum Müslüman hayatını kaybetmiş, İslami Hareket lideri Şeyh Zakzaki ile birlikte yüzlerce hareket mensubu ise askeri birlikler tarafından tutuklanmıştı.

Uzmanların açıkladığına göre, Siyonist İsrail rejiminin Nijerya devleti ve ordusu ile çok yakın ilişkisi var. İşgalci İsrail rejimi Afrika’daki İslami hareketlerin yayılmasından ve özellikle Nijerya’daki Ehlibeyt taraftarlarının güç kazanmasından rahatsız.

Bu sene Erbain yürüyüşünde de yine bazı yerlerde Müslümanlara saldıran ordu güçleri kan dökmüş ve onlarca Ehlibeyt dostu olaylar sırasında şehit olmuştu.

Zakzaki’nin avukatı kararın memnuniyet verici olduğunu söyledi.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz