Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Ahmet Davutoğlu kardeşini inkar etti
Ahmet Davutoğlu kardeşini inkar etti

Ahmet Davutoğlu kardeşini inkar etti

Ahmet Davutoğlu, Aydınlık’ın gündeme getirdiği, ‘kardeşinin FETÖ’den gözaltına alındığı’ haberine cevap vereyim derken Mustafa adında bir erkek kardeşi olduğunu hatırlamadı.

Yenişafak gazetesine konuşan Ahmet Davutoğlu Aydınlık’ın gündeme getirdiği “kardeşinin FETÖ’den gözaltına alınması haberiyle ilgili soruya “Bir erkek kardeşim yok. Olmayan bir kardeşim üzerinden olmayan bir haberi ürettiler” cevabını verdi. Aydınlık yazarı İsmet Özçelik’in gündeme getirdiği yazıda “erkek kardeş” ifadesi geçmiyor. Ancak daha tuhaf olan durum ise Ahmet Davutoğlu’nun Mustafa adında bir erkek kardeşinin olması.

İşte o soru ve cevabı:

Yenişafak: FETÖ’yle mücadele konusunda özellikle 15 Temmuz’dan sonra sizinle ilgili de farklı haberler gördük. Kardeşinizin gözaltına alındığı gibi. Ne diyorsunuz bu iddialara?

Ahmet Davutoğlu: Benzer şekilde, Darbe Komisyonu’na cevap verdiğim gün, benim bir kardeşimin FETÖ’den tutuklandığına dair yeni bir iftira atıldı. Bir erkek kardeşimin olduğu intibası verilerek. Benim altı kız kardeşim var, hamdolsun hepsi birbirinden kıymetlidir. Ama bir erkek kardeşim yok. Olmayan bir kardeşim üzerinden olmayan bir haberi ürettiler. Bu yalan ve uydurma haberleri kasıtlı, planlı bir şekilde üreten ve bunlardan medet umanların kim olduğunu, neyi amaçladığını ben gayet iyi biliyorum. Kamuoyunun da bu konuda doğru bir kanaate sahip olduğunu düşünüyorum.

Ahmet Davutoğlu’nun kardeşlerinin isimleri: Ayşe Çalık, Meymune Babaoğlu, Hatice Evci, Fahrünnisa Erdem, Mustafa Davutoğlu, Perihan Demiray

Ajanslar

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz