Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Al-i Halife Hükümeti Şeyh Ali Salman’ın Hapis Cezasının Fazlalaştırmakla Neyi Amaçlamaktadır?
Al-i Halife Hükümeti Şeyh Ali Salman’ın Hapis Cezasının Fazlalaştırmakla Neyi Amaçlamaktadır?

Al-i Halife Hükümeti Şeyh Ali Salman’ın Hapis Cezasının Fazlalaştırmakla Neyi Amaçlamaktadır?

Bahreynli âlimler, Şeyh Ali Salman’ın hapis cezasının dört yıldan dokuz yıla çıkarılmasının Bahreyn halkına diz çöktürmek amacıyla gerçekleştirildiğine vurgu yaptılar.

Tasnim Haber Ajansı – el-Veluh haber sitesinin verdiği bilgiye göre; Bahreynli âlimler, el-Vifak Cemiyeti Genel Sekreteri Şeyh Ali Salman’ın hapis cezasının dört yıldan dokuz yıla çıkarılmasını kınadılar.

Bu bilgiye göre; Bahreynli âlimler bir bildiri yayımlayarak bu hükmün, Bahreyn’de hüküm süren hanedanın Bahreyn halk hareketini sonlandırma ve muhalifleri yok etme yönündeki çabaları doğrultusunda gerçekleştiğine vurgu yaptılar.

Bu hükmün siyasi ve intikam alma yönünde bir hüküm olduğuna değinen Bahreynli âlimler, Al-i Halife hükumetinin bu hükümle Bahreyn halkına diz çöktürmeyi amaçladığını belirttiler.

Bu bildiri doğrultusunda Bahreynli âlimler; “Barışçıl halk hareketinin başladığı günden bugüne kadar geçen beş yıllık süre zarfında en büyük fedakârlıkları yapan bir millet, asla rehberleri hakkında verilen bu hükümlerle zayıflamayacaklardır.” vurgusu yaptılar.

Bahreyn Temyiz Mahkemesi Pazartesi günü, el-Vifak Cemiyeti Genel Sekreteri Şeyh Ali Salman’ın hapis cezasını dört yıldan dokuz yıla çıkardı.

El-Vifak Cemiyeti Genel Sekreteri Şeyh Ali Salman’ın temyiz duruşması, geçen ay düzenlenmiş ve bu mahkeme kesin kararın verilmesi üzere duruşmayı 30 Mayıs’a ertelemişti.

Bu bilgiye göre; geçen ayki duruşmada mahkeme Şeyh Ali Salman’ın çeşitli münasebetlerle yaptığı konuşmaları ve hutbelerin görüntülerini incelemişti. O duruşmada 5 hâkim ve bir diplomat hazır bulunmuş ve hukukçularının duruşmaya katılmasına izin verilmemişti.

Aynı şekilde Bahreyn Başsavcısı, Şeyh Ali Salman’ın şiddetli bir şekilde cezalandırılmasını ve var olan düzeni yıkmaya çalışmak gibi önceki suçlardan beraatının iptalini istemişti.

Bu kararla eş zamanlı olarak el-Vifak Cemiyeti bu hükmü reddetti ve onu “provakatif” olarak niteleyerek “bu hükmün verilmesi, Bahreyn’de siyasi krizin günden güne devam etmesini sabitleştiriyor.” vurgusu yaptı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz