Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Aliyev Rejimi, 3 İslam Âlimini Tutukladı / Foto
Aliyev Rejimi, 3 İslam Âlimini Tutukladı / Foto

Aliyev Rejimi, 3 İslam Âlimini Tutukladı / Foto

Ehlibeyt (a.s) Haber Ajansı ABNA – Azerbaycan özel harekat timleri ve Polisin ortak yürüttükleri geniş çaplı operasyonda, Lenkeran şehrinin önde gelen Şii alimleri tutuklandı.

Bugün sabah saatlerinde başlatılan operasyon kapsamında özel harekat timleri önce şehrin önde gelen büyüklerinden Seyyid Vigar’’ ardından bölgenin tanınmış Şii alimlerinden Kerbelai Kısmet ve Seyyid Nazım’ı tutukladı.

Azerbaycan devleti iki gün önce de Gence’de düzenlediği operasyonda ‘‘El Nur’’ adlı şahsı tutuklamış ve evinde yapılan aramada silah bulunmuştu ve bu şahsın ‘‘Tali Bagırof’’ grubuna üye olduğu iddia edilerek tutuklanmıştı.

Azerbaycan polisi bugün sabah yapmış olduğu operasyonda tutuklanan Seyyid Vigar, Kerbelai Kısmet ve Seyyid Nazım’ında, ‘‘Tali Bagırof’’ gurubuna yardım ve yataklık ettiklerinden dolayı tutuklandıklarını iddia etti.

Hâlihazırda Lenkeran şehrine giriş ve çıkışlar tamamen durdurulmuş durumda, kent tamamen kuşatma altında.

Ehlibeyt Haber Ajansı ABNA Azerbaycan muhabiri, olayla ilgili şu açıklamalarda bulundu: Azerbaycan devleti Lenkeran Hz. Abulfazl camiine fasık bir şahsı atadı. Bölge halkı, Hüccetü’l İslam Kerbelai Kısmet ile birlikte bu fasık şahsın görevden alınması ve azledilmesi için cumhurbaşkanına ve diğer yetkili makamlara bir mektup yazdılar, sırf bundan dolayı emniyet güçleri Hüccetü’l İslam Kerbelai Kısmeti tutukladı.

ABNA24.COM

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz