Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Aliyev Rejimi Çok Büyük Yanlış Yaptı / FOTO
Aliyev Rejimi Çok Büyük Yanlış Yaptı / FOTO

Aliyev Rejimi Çok Büyük Yanlış Yaptı / FOTO

Azerbaycan İslam Hareketi Lideri Tale Bağırov, dün Bakü Ağır Ceza  Mahkemesi’nde son açıklamasını yaptı.

Tale Bağırov’un söz konusu açıklamasının bir bölümü şu şekilde:

“Batılı ülkelerin elçiliklerinin temsilcileri gelip bize destek oldular. Müslüman ülkeler bizi savunurlar diye düşünüyordum.Zarif kahramanım olan Leyla Yunus’a özel teşekkürümü sunuyorum.Ben defalarca iftiraya uğrayıp tutuklandım. Her zaman bir iki suçla itham edildim.Bu sefer 21 sözde farklı suçla itham ettiler. Bu yüzden her konuda konuşabilirim. Nardaran olayları tarih yazdı. Bizim için bu onurlu bir tarihtir. Eğer benim bedenimi tutukladınızsa, bana işkence yapıldığında haz alıyordum. Allah  bana böyle bir güç verdi. Ben çoktan Fuad Kahramanlı (tutuklu muhalif liderlerinden biri) ile tanışmak istiyordum. Onun hapsedilmesi bizim hayrımıza oldu. Bu aile bize yardımcı oldu. Ben kendime kardeş olarak Zümrüd Yağmur’u (Fuad Kahramanlı’nın eşi) buldum. Onun yazılarını okuyordum. O erkek cesareti taşıyan bir kadındır “.

“Hapisten önce ben reformlar fikri ile yaşıyordum, şimdi ise devrim fikirleri ile yaşıyorum. Aliyev kendi polisine çok güvenmesin. Çünkü, polisler karakolda onun ailesine bile küfür etmekten haz alıyorlar. Organize Suçla Mücadele Şubesi işkence ve yalanları ile bu rejimin simasını bir daha gün yüzüne çıkarmış oldu.”

Mahkeme önünde toplanan kalabalık arasında ana muhalefetin partisinin liderinin olması dikkat çekti. Musavat Partisi Başkanı İsa Kamber, Halk Cephesi Lideri Ali Kerimli ve tanınmış insan hakları örgütlerinin temsilcileri mahkeme önünde bulundular.

Azerbaycan Halk Cephesi’nin Başkanı Elçibey döneminin başbakanı olan Ali Kerimli medya ve insanlar karşısında açıklama yaptı.

O açıklamasında Tale Bağırov’un suçsuz olduğunu, Azerbaycan hükümetinin Nardaran cinayetini işlemekle bilmeden çok güçlü İslami Hareket Lideri’nin insanlara tanıtılmasına yardım ettiğini bildirdi.

Eski başbakan şunları söyledi: “Azerbaycan hükümeti bu cinayeti işlemekle elini kana bulamış oldu. Suçsuz insanları sözde mahkeme önüne çıkardı. Siyasi bakımdan Aliyev rejimi çok büyük yanlış yaptı. Tale Bağırov ve onunla birlikte tutuklananlar Aliyev rejiminin yarattığı işkence korkusunu kırdılar. Azimleri ile müebbet ve ağır ceza bekledikleri halde Aliyev rejiminin güçsüzlüğünü deşifre ettiler. Tale Bağırov’un esas hedeflerinden biri Aliyev rejiminin halkı “böl parçala” siyasetine karşı oldu.Vahdet ve milli birliğe önem verdi. Evet aziz halkımız, bilmelisiniz ki bizi ancak vahdet ve milli birlik kurtaracak. Size teşekkürlerimi sunuyorum.”

21hj43

Rast Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz