Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Alparslan Kuytul: Esad’ın devrileceği yok,muhalifler savaşmayı bırakmalı
Alparslan Kuytul: Esad’ın devrileceği yok,muhalifler savaşmayı bırakmalı

Alparslan Kuytul: Esad’ın devrileceği yok,muhalifler savaşmayı bırakmalı

Furkan Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul, Almanya’da verdiği bir konferansta “Suriye böyle olmamalıydı demiştiniz ama olan oldu. Suriye’de zalim Esad’a karşı bu aşamada silahla karşılık verenler ne yapmalıdır?” sorusuna verdiği cevapta, Esad’ın devrilmeyeceğinin artık görüldüğünü, daha fazla insanın ölmemesi için Suriyeli muhaliflerin savaşmayı bırakması gerektiğini söyledi.

İşte Alparslan Kuytul’un cevabı:

“Evet, olan oldu maalesef; bu saatten sonra durum ne kadar değişir, gerçekten çok zor. Hesapsız kitapsız atılan adımların büyük sonuçları var. Üç-beş tane tecrübesiz genç, bir şey yapacağını zannetti, hadi onlar hata etti. Bari Türkiye Hükümeti yanlış yapıyorsunuz böyle olmaz deseydi; tam tersine onlar da desteklediler. Yanlış bir dış politika izlediler.

Bu zalimin babası da zalimdi; 82’de katliam yaptı. Ne âlim bıraktı, ne cemaat ne de kitap. Böyle bir ülkede halkı birden bire sokağa döktüler. Yazık oldu.

Olaylar başladığında bunu söyledim; bu yanlış dedim.

Bizim Müslümanımız siyaset, strateji bilmiyor. Bu kadar insanın ölmesiyle devim olacaksa, olmaz olsun.

Artık ne yapabiliriz? 2 sene önce söyledim. Zehir içeceksiniz, başka çaresi yok. Bu zalimi deviremezsiniz; bırakacaksınız. Bu işin bir yere varacağı yok. Zalimle savaşmıyorlar, birbirleriyle savaşıyorlar.

Esad’ın arkasındaki İran’ı, Rusya’yı, Çin’i hesaba katmanız lazımdı, yanlış oldu.

Daha fazla insanın ölmemesi için muhaliflerin bir şekilde bırakmaları gerekiyor; evet zehir içmek gibidir bu; ama başka bir çare yok.”

islamianaliz