Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Amerika, Hizbullah’a İkinci Ambargo Listesini Hazırlıyor
Amerika, Hizbullah’a İkinci Ambargo Listesini Hazırlıyor

Amerika, Hizbullah’a İkinci Ambargo Listesini Hazırlıyor

Amerika Hazine Bakan Yardımcısı Daniel Glaserin, Lübnan ziyaretinde Hizbullah’a ve diğer direniş gruplarına yeni ambargoların uygulanması konusunda girişimlerde bulundu.

Tesnim Haber Ajansı – Amerika Hazine Bakanı Yardımcısı  yapılan açıklamada, Washington tarafından gerçek ve tüzel kişilerden yaptırımları içeren başka bir liste beklemek gerektiğini vurguladı.

Lübnan el-Cumhuriye Gazetesinin haberine göre, Lübnan’da finans ve bankacılık çevreleri, Daniel Glaser’in Beyrut’a ziyaretinin amacının uygulanacak yaptırımların genel hatları, görevlerin anlaşılması ve bu yaptırımların karşısında Lübnan’ın bankacılık sistemi ve finansal sorumlulukları yani kısacası Amerika’nın taleplerini göz ardı etmeden kabul edilmesi olduğunu belirtti.

Daha önce Lübnan Meclis Komisyonu, Lübnanlı yetkililere çağrıda bulunarak Amerika’nın isteklerini yerine getirilmemesi konusunda vurguda bulunmuştur. Parlamentoya göre bu konu, Lübnan’ın bağımsızlığını hedefe almıştır.

Böylece önümüzdeki günlerde Lübnanlı bankaların Hizbullah’ın gerçek ve tüzel hesaplarını yoğun bir şekilde denetim ve gözetim altına alacağına şahitlik etme ihtimaliyle karşı karşıyayız.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz