Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Amerika, İran’ın dış siyaseti karşısında güçsüzdür
Amerika, İran’ın dış siyaseti karşısında güçsüzdür

Amerika, İran’ın dış siyaseti karşısında güçsüzdür

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Amerikan eski dış işleri bakanı ve milli güvenlik eski danışmanı Condoleezza Rice, İran’ın kendi dış siyasetinde gerçekçilik esasına uygun olarak hareket eden ve kesinlikle kendi düşmanları ve rakiplerinden farazi bir görünüm oluşturmayan tek ülke olduğunu bildirdi.

Rice, Beyaz Saray’ın dış siyasette bir çok hallerde hep hayalcilik peşinde olduğunu, teori ortaya koyduğunu ve bunun ise Amerika’nın bir çok hususta ciddi krizlerle karşılaşmasına sebep olduğunu belirtti.

İranlı devlet ve siyaset adamlarının Amerikalıların tasavvurlarının ötesinde akıllı olduklarını belirten Amerikan eski dışişleri bakanı ve milli güvenlik eski danışmanı ayrıca İran’ın muhtelif sahalardaki ilerlemelerinin göz kamaştırıcı olduğunu, oysa Beyaz Saray’ın böyle bir durumda İran’da hiç bir değişim oluşturamadığını söyledi.

Amerikan eski dış işleri bakanı ve milli güvenlik eski danışmanı, Amerikanın asıl hatasının siyasi İran’ı dini İran’dan ayrı görmesi olduğunu halbuki bu ikisinin birbirinden kopmaz olduğunu belirtti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz