Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Amerika Ziyareti Bir Daha Düşünülmeli
Amerika Ziyareti Bir Daha Düşünülmeli

Amerika Ziyareti Bir Daha Düşünülmeli

ABD’nin Türkiye’yi bölmeye çalışan PYD ve PKK’ya destek verdiğine ve kendi askerlerini onların askerlerinin içine bizzat karıştırdığına dikkat çeken Saadet Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Bu fotoğrafı ABD Başkanı’nın önüne koymaya gerek yok ki. Zaten ABD bunu deklare ediyor, ben böyleyim diye. Bu tavrın ABD’de kabul görmesi mümkün değil. Hükümet, düşmanca tavır sergileyenler ile dostlarını ayırmak zorunda. Hükümetin artık uyanması gerekir” dedi.

BİR OLMAZSAK, BÖLÜNÜRÜZ!

Referandum sürecindeki iktidar ve muhalefetin kamplaşma söylemlerine karşın, Saadet Partisi’nin kucaklayıcı, mutedil ve akl-ı selim tavrının iktidarı da, muhalefeti de olumlu yönde etkilediğini kaydeden Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Birilerinin topraklarımız üzerinde gözü varsa, bu emelleri için her şeyi yapıyorsa o zaman bizim kamplaşmayı, kutuplaşmayı bırakıp bir araya gelmemiz lazım” dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında iç ve dış gelişmeleri ele alan Karamollaoğlu, öncelikle milletimiz ve İslam âleminin Berat Kandili’ni kutlayarak başladığı konuşmasında, “Hepimizin huzur ve barışa kavuşabilmesi, Müslümanların bir araya gelmesi için bir vesiledir Beraat Gecesi. Ancak ülkemiz ve bütün dünyadaki hengâmenin içinde bu günleri gereği gibi idrak edemiyoruz. Bu da bizi üzüyor. Elbette insanlar arasında ihtilaflar olur, ama bu ihtilafların bir kenara bırakıldığı, birlik ve beraberliğimizin temini için bu gecelerin bir vesile olmasını diliyoruz” dedi.
Karamollaoğlu, bu haftanın engelli haftası olduğunu da hatırlatarak, ülkemizdeki 12 milyon engelli vatandaşımızın hayata daha rahat intibakı için merkezi ve yerel idarenin daha ciddi ve yoğun çalışmalar yapması gerektiğini belirtti.

DÜNYADA BİR KÖR DÖVÜŞÜ VAR!

“Dünyada bir kör dövüşü var. Yeni seçilen her lider, dünyaya farklı bir açıdan yaklaşmayı tercih ediyor. Bu yaklaşımlar dengeleri bozuyor. Kan akmasına, hayatların yanmasına vesile oluyor” diyen Karamollaoğlu, Fransa’da partisiz olan bir kişinin cumhurbaşkanı seçildiğine dikkat

çekerek, bu gelişmenin, rakibi olan Le Pen’den çok daha olumlu adımların atılmasına vesile olmasını dilediklerini, Avrupa Birliği’nde Merkel’in kendisinin yanında güçlü bir müttefik bulduğunu ve AB’nin yoluna devam edecekmiş gibi yürüdüğünü belirtti.

BU POLİTİKAYLA BATI’NIN DÜMEN SUYUNDAN KURTULAMAZSIN

Karamollaoğlu, “90 bin sayfalık AB müktesebatı var. Üye olmak demek bunları benimsemek demek. Bu, sadece trafik şartları ile ilgili değildir.

Biz, AB ile medeniyet anlayışımızla bağdaşmadığı için bir araya gelmeyi doğru bulmuyoruz. Ahlaki ve sosyal değerlerimize uygun değil diyoruz. 15 yıldır iktidardaki arkadaşlar, İslam Birliği ile ilgili bir söz etmediler. D-8, ölüme terk edildi umurlarında değil. Durmadan G-20 diyorlar. Bu politika ile Batı’nın dümen suyundan kurtulamazsınız” diye konuştu.

ABD NASIL KENDİNE ÇEKİDÜZEN VERECEK?

ABD’nin Türkiye’yi bölmeye çalışan PYD ve PKK’ya destek verdiğini ve kendi askerlerini onların askerlerinin içine bizzat karıştırdığına dikkat çeken Genel Başkan Karamollaoğlu, “Bu fotoğrafı ABD Başkanı’nın önüne koymaya gerek yok ki. Zaten ABD bunu deklare ediyor, ben böyleyim diye. Bu tavrın ABD’de kabul görmesi mümkün değil. Hükümet, düşmanca tavır sergileyenler ile dostlarını ayırmak zorunda. Hükümetin artık uyanması gerekir” dedi. ABD’ye sürekli bakanlar gittiğini hatırlatan Temel Karamollaoğlu, “Şunu isteriz, vermezseniz böyle yaparız vs. diyorlar.
Oysa 8-9 aydır hiçbir müspet gelişme meydana gelmedi. ABD, politikalarını değiştirmedi. Ancak siz dostlarınızla birlik olur, içeride güçlü olur, sırtınızı da sağlam yerlere dayarsanız, ABD kendisine çekidüzen vermek zorunda kalır. Sadece laf ederseniz, bunun da ABD ve AB’de hiçbir karşılığı olmaz” diye konuştu.

MÜSLÜMANLAR BİRBİRİNE KARŞI PROVOKE EDİLİYOR

Bizim İran ile 400 yıldır değişmeyen bir sınırımız olduğunu, herhangi bir çekişmenin içine girmediğimizi hatırlatan

Karamollaoğlu, “Ne oluyor da biz veya Suudi Arabistan veya başka bir İslam ülkesi İran ile çatışmanın içine sürükleniyor. Çünkü birileri herkesi birbirine karşı provoke ediyor” dedi.

“SİZ AB’YE ÜYE OLACAĞIZ DEDİKÇE AB, İÇİNİZE KARIŞIR!”

“Ancak bu iktidar AB konusundaki kafa karışıklığından kurtulabilmiş değil. Ya iktidar ne yapacağını bilmiyor veya milletin gözünden gerçekleri kaçırıyor. AB’nin Türkiye ile ilgili insan haklarının zedelendiği, hukukun üstünlüğü

konusundaki itirazlarına hükümet sert tepki gösteriyor. Oysa bu konular dikkate alınmalı, medeniyet değerlerimize ters düşen AB kriterleri esas reddedilmeli” diyen Karamollaoğlu, hükümetin idam için referanduma gideriz diye gürlediğini, ancak AB’den de ayrılamayız diye sızlanmasının çelişkisine dikkat çekti ve ekledi: “Siz Avrupa Birliği’ne üyelik şartları için çalıştıkça AB, sizin içinize karışma hakkını kendinde bulur!”

YATIRIM POLİTİKALARI MUTLAKA DEĞİŞMELİ

Ülkedeki ölü yatırımlara da değinen Karamollaoğlu, “Biz bütün ihtiyaçlarımızı içeride üretip mi karşılayacağız, yoksa dışarıdan mı karşılayacağız? Hep yol yaparak, İstanbul kanalını yaparak mı gençlerimize iş bulacağız. Ki, bu yatırımlar gerçekleştiği takdirde bütün kıymetli mal varlıklarımıza ipotek ile el konulacağından kimsenin şüphesi olmasın” diyen Temel Karamollaoğlu, genç işsizliğinin yüzde 20’leri aştığını belirterek, “Biz elektrik mühendislerinin tezgâhta kasiyerlik yapıp, elektronik cihazları kullanmasına istihdam demiyoruz. Bizim yatırım politikaları mutlaka değiştirmeye ihtiyacımız var” şeklinde konuştu. Karamollaoğlu, Mısır’da alınan kararları şiddetle kınadığını belerterek, “Katiller değil, mazlumlar idama mahkûm ediliyor” dedi.

BU MİLLET, BU BADİRELERİ DE ATLATACAK

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Temel Karamollaoğlu, “Ne oldu da insanlarımız gerçekleri göremiyor. Acaba hipnotize mi oldu. Belli şekilde büyülenme diye bir şey var. Acaba üzerimize ölü toprağı mı serpildi? Bizim bütün derdimiz, insanlarımızı tek tek tutup silkelemek istiyoruz. Çünkü eskiden gizli destekler veriliyordu. Şimdi aleni destekler veriliyor. Aleni destek

verilince hükümet nasıl politika üreteceğini şaşırdı.”

BİR OLMAZSAK BÖLÜNÜRÜZ!

Referandum sürecindeki iktidar ve muhalefetin kamplaşma söylemlerine karşın, Saadet Partisi’nin kucaklayıcı, mutedil ve aklıselim tavrının iktidarı da, muhalefeti de olumlu yönde etkilediğini kaydeden Saadet lideri Karamollaoğlu, “Birilerinin topraklarımız üzerinde gözü varsa, bu emelleri için her şeyi yapıyorsa o zaman bizim kamplaşmayı, kutuplaşmayı bırakıp bir araya gelmemiz lazım. Türk, Kürt, Sünni, Şii, Alevi, Şia… Kim olursa olsun, bu memleketi bölmek isteyenlere karşı bir araya gelmek mecburiyetindeyiz. Buna aklıselim denir. Bu birilerine zor geliyor. Ama memleket başka türlü düzelmez” şeklinde konuştu. Karamollaoğlu, “Biz bu şekilde birbirimizle birlik olursak Avrupa parlamentolarında PKK bayrakları açılamaz. ABD gelip PYD bayrakları altında poz veremez” dedi.
milligazete

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz