Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Amerikancı FETÖ İmamlarının Telefonunda Yeni Mesajlar Çıktı
Amerikancı FETÖ İmamlarının Telefonunda Yeni Mesajlar Çıktı

Amerikancı FETÖ İmamlarının Telefonunda Yeni Mesajlar Çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına yönelik soruşturma yürüten İstanbul Emniyeti’ne bağlı Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önemli bir operasyona imza attı. Operasyon, bir vatandaşın “Fetullahçıların evini boşaltıyorlar, bazı evrakları çöpe atıyorlar” diye yaptığı ihbarla başladı. Hemen hareket eden polis, FETÖ’nun Kadıköy’deki bir ev imamını gözaltına aldı.

‘SKYPE’ GÖRÜNÜMLÜ PROGRAM

Şüphelinin üzerinde çıkan bir telefonda, Skype görünümlü program üzerinden yapılan yazışmalar bulundu. İnceleme yapan uzman ekipler, programın Skype görünümünün altında farklı bir sistemin çalıştığı belirlendi. Soruşturmayı yürüten ekipler, savcılık talimatıyla, telefonlardan diğer cemaat imamlarına mesaj attı. Tek tek adresler verilerek görüşmeler ayarlandı. Yedi ayrı görüşmede gözaltına alınan 7 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Emniyet’teki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden, G.Ö.,G.K., M.Ö. ve Ş.D. tutuklandı.

ALTI ADRES

Polisin yaptığı araştırmada FETÖ’nün Kadıköy yapılanmasına ait 5 ev ve 1 depo belirlendi. Bu evlerde ele geçirilen dijital malzemeler ve şüphelilerin telefonlarında ilginç bilgilere ulaşıldı.

DEVLETE SIZMA GAYRETİ

Şüphelilerin cep telefonlarını inceleyen polis, “Abiler, AB ve ABD’de yoğun lobi faaliyeti yapıyor. Fetullah Gülen Hoca Efendi hiç gündemden düşmüyor” gibi motive edici mesajlara ulaştı. Mesajlar arasında, “Cemaat ile ilişkilendirilmemiş arkadaşlarımızı belirleyelim. Bu arkadaşlarımızı KPSS’ye sokarak belli kademelere yerleştirelim. Boşalan kadrolara memur alımı için sistematik olarak deşifre olmamış olan elemanlar için, elemanlar üzerinden çalışmaya devam edelim” mesajları dikkat çekti.

REFERANS TALEBİ

Müracaat formu hazırlayan örgüt imamlarının TC numarası ve özlük bilgisi istedikleri de ortaya çıktı. Mesajlardaki önemli bir ayrıntı ise, deşifre olmayan yetkililerden ve siyasilerden referans bulun talimatı olarak dikkat çekiyor.

BELGELERE İHTİYAÇ VAR

Şüphelilerin mesajlarında yer alan “Abiler, AB ve ABD’deki ağabeylerimiz, lobi faaliyetleri yapıyor. Fetullah Gülen Hocamız gündemden düşmüyor” yazışmalarla örgütün motive edilmeye çalışıldığı tespit edildi. İmamların “Yurt dışındaki abilerin, belge ve bilgilere ihtiyaçları var. Elimizdeki bilgi ve belgeleri onlara ulaştıralım” diye attıkları mesajlarda dikkat çekiyor.

HÜCRE YAPILANMASI

Araştırmalarda ilginç bir detay daha ortaya çıktı. Gözaltına alınan FETÖ imamlarının birbirlerinin tanımadıkları tespit edildi. Şüphelilerin örgüt içerisinde sadece bir üst yapıyı tanıdıkları belirlendi. Örgüt üyelerinin kod adı kullanarak deşifre olmamaya çalıştıkları da tespit edildi. Mesajlarda “isimler, grup isimleri, katagori isimleri gerçek olmamalı kısaltma olmalı…” talimatı da dikkat çekti. Yazışmalarda, kara propaganda yapılması talimatı verildiği de ortaya çıktı.

BELGELERİ TEMİZLEYİN

Mesajlarda, evlerdeki, kişi listeleri ve örgüt kitaplarının yok edilmesi talimatı da veriliyor. Yakalanan kişilerin kendi evlerinde arama yapılacağı düşünülerek, evlerdeki dokümanların temizlenmesi isteniyor. Mesajlarda, “ Örnek hadise: Bir yerde polisin aradığı evde, hususi yerlerin başvuru kılavuzu dokümanları çıkmış. Bundan ötürü hususi elemanlarımızla ilgili kaldığımız hizmet evlerinde, başvuru kılavuzu ve hususi başvuru belgesi olmamalı” yazılı olduğu görülüyor.

yeniçağ

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz