Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Ufuk Açanlar » Atasoy Müftüoğlu Bürosunu Kapattı
Atasoy Müftüoğlu Bürosunu Kapattı

Atasoy Müftüoğlu Bürosunu Kapattı

Türkiye’deki İslami hareketlerin önde gelen fikir adamlarından olan düşünür-yazar Atasoy Müftüoğlu, yıllardır çalışmalarını sürdürdüğü Eskişehir’deki bürosunu kapattı.

Kapatma nedenini şöyle açıklamış;

“Büyük bencilliklerin, büyük sayıların, büyük paraların, büyük sahte şöhretlerin büyüsüne kapılarak, dostluklara/dayanışmalara yabancılaşan, yalnızca kendi dokunulmaz kabilelerinin/aşiretlerinin sorunlarını sorun olarak gören, narsist ilgisizlikler ve kibirli kayıtsızlıklar sebebiyle, yıllardır Eskişehir’de iddiasız bir şekilde sürdürdüğümüz, bütün dünyanın nabzını tutmaya çalışan mütevazı düşünce okulumuzun ve ofisimizin çalışmalarına 31 Mart 2015 tarihi itibariyle son veriyoruz.”

Atasoy Müftüoğlu kimdir?

Atasoy Müftüoğlu 1942 yılında Trabzon’un Çaykara ilçesinde dünyaya geldi. Ankara, Polatlı’da ilkokula başladı, Cebeci Ortaokulundan mezun oldu. Ankara, Atatürk Lisesinde başlayan lise öğrenimini değişik illerdeki liselerde tamamladı. Bir süre vekil öğretmenlik yaptı. 1966 yılında ailesiyle birlikte Eskişehir’e taşındı. 1971 yılında Eskişehir’de Deneme adlı bir edebiyat dergisi yayınladı.

Büyük Doğu, Yeni İstiklal dergilerinde ve Yeni İstanbul gazetesinde çeşitli aralıklarla yazılar yazdı. 1969’dan itibaren zaman zaman Edebiyat dergisinde, 1976’dan itibaren de Mavera dergisinde yazdı. 1980’de Yeni Devir gazetesinde daha sonraları da Selam gazetesinde köşe yazıları yazdı. 1980’den itibaren İngiltere, İran, Pakistan, Hindistan, Almanya, İsviçre ve Fransa’da çeşitli uluslararası konferans, seminer, sohbet ve etkinliklere katıldı. Sık sık yurt içi ve yurt dışında düzenlenen toplantı, seminer ve konferanslara katılıp konuşmalar yapmaya devam ediyor.

islami analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz