Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Ayetullah Eraki: Müslümanlar, Tekfirciler Karşısında Son Derece Uyanık Olmalı
Ayetullah Eraki: Müslümanlar, Tekfirciler Karşısında Son Derece Uyanık Olmalı

Ayetullah Eraki: Müslümanlar, Tekfirciler Karşısında Son Derece Uyanık Olmalı

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu genel sekreteri Ayetullah Eraki, günümüzde tekfirci hareketin bir itikadi hareket olmadığını aksine bu hareketin hedefinin İslam toplumunda kan dökülmesi ve tefrika çıkarılması olduğunu söyledi.

Ayetullah Eraki  katıldığı bir tv programında yaptığı açıklamada, müslümanların tekfirciler karşısında son derece uyanık ve dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, tekfirci hareketin İslam karşıtı ve insanlık düşmanı bir hareket olduğunu ve bütün müslümanların buna karşı birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Ayetullah Eraki, İslam dünyasında İslami uyanış hareketinin  başlamasıyla birlikte, İslam ülkelerinde  emperyalizme ve siyonizme karşı  çok  büyük dalgalanmanın yaşandığının görüldüğünü  belirterek, ”eğer bu hareket devam etmiş olsaydı, İslam ümmetinde birlik ve beraberlik sağlanmış olurdu fakat her halükarda bu hedefin gerçekleşmesi için çalışılması gerekir” dedi.

Ayetullah Eraki, ayrıca İslam dünyasında  tekfircilere karşı  bir nefret dalgasının olduğunu hatırlatarak, bu durumun tekfircilerin inzivaya itilmesine neden olduğunu  söyledi.

Ayetullah Eraki, İslam düşmanları ve tekfircilerin  Ehl-i Sünnet  dünyasında Şii düşmanlığı için büyük harcamalar yaptıklarını belirterek, bu konuda  müslümanların son derece dikkatli ve uyanık olmaları gerektiğini söyledi.

shafaqna.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz