Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Ayetullah Eraki: Yemen halkı, İslami Vahdet’in en belirgin örneğidir
Ayetullah Eraki: Yemen halkı, İslami Vahdet’in en belirgin örneğidir

Ayetullah Eraki: Yemen halkı, İslami Vahdet’in en belirgin örneğidir

İslam Mezheplerini yakınlaştırma takrib kurumu genel sekreteri, Yemen halkının İslami vahdetin en belirgin örneklerinden olduğunu bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre bugün Yemen’in Zeydiye mezhebi ve Ehli Sünnet mezhebi mensubu bir heyete kabulünde konuşan İslam Mezheplerini yakınlaştırma takrib kurumu genel sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, Yemen’in muhtelif etnik, taife ve mezheplerden oluşmasına rağmen bugün Yemen halkının örnek gösterebilecek İslami bir vahdet içinde olduğunu ve düşmanlar ve saldırganlar karşısında ortak direniş sergilediklerini söyledi.
İslam Mezheplerini yakınlaştırma takrib kurumunun Yemen halkına her türlü desteğe hazır olduğunu bildiren Ayetullah Eraki, bugün tefrika ve dağınıklığın İslam ümmetinin başlıca tehditlerinden olduğunu söyledi.

Yemen heyetindeki Sünni ve Şii din alimleri ise bu görüşmede yaptıkları konuşmalarda Suudi rejiminin Yemen’de işlediği cinayetleri ifşa ederek, Suudi rejiminin şehirlere, köy ve kasabalara saldırısında alt yapının, hastane, okul, fabrika ve elektrik santrallerinin yok edildiğini, yerleşim bölgelerinin resmen hedef alındığını belirttiler.

suriyegercekleri.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz