Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Vahdet Önderleri » Ayetullah Gorgani: Şia ve Ehlisünnet’i hedef alan üçüncü el, İslam düşmanlarıdır.
Ayetullah Gorgani: Şia ve Ehlisünnet’i hedef alan üçüncü el, İslam düşmanlarıdır.

Ayetullah Gorgani: Şia ve Ehlisünnet’i hedef alan üçüncü el, İslam düşmanlarıdır.

Ayetulah Seyit Muhammed Alevi Gorgani, İmam Humeyni Kurumu yöneticilerinden oluşan heyeti kabulünde yaptığı konuşmada “Tek Ümmet” olgusunun, İslam’ın ilk yıllarından itibaren Şia’nın ilk prensibi olduğunu ve merhum Ayetullah Burucerdi’nin vahdetin bayraktarı olan alimlerin başında geldiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“İslam, mantık ve delil dinidir. Her daim insanları kardeşlik ve birliğe davet eder. Çünkü birlik olunca Müslümanlar istedikleri her şeyi başarabilir. Elbette her mezhebin kendine göre inançları vardır ve bu inançların mantık çerçevesinde delillerle ispat edilmesi gerekir.

Vahdet sadece Müslümanlar için söz konusu değildir. Zira Allah, tüm semavi dinlerin birlik ve beraberlik içerisinde olmasını istiyor. Vahdet, ilahi sünnettir. Şeytanın yaratmak istediği ihtilaflarla mücadele yoludur. Şeytan üçüncü bir el icat etme niyetindedir. Bugün hem Şia hem de Ehlisünnet’i hedef alan üçüncü el, İslam düşmanlarıdır.

Tüm Müslümanlar “La İlahe İllallah” bayrağı altında birleşmelidir. Mezhepler, Ehlibeyt imamları döneminde bile vardır. Kimsenin başka bir mezhebi rencide etmeye, alaya almaya hakkı yoktur. Aksine her ideolojinin ileri gelenleri halkı vahdete davet etmelidir.

Farklı inançlara karşı kin beslemek İslam dinine aykırıdır. Bizler Tevhit inancının gölgesinde birleşirsek amacımıza ulaşabiliriz. Bugün din adına cinayetler işleyip, masum insanların kanını akıtanların inançları ve fiileri İslami değerlere aykırıdır.

Peygamber efendimiz (s.a.a) Mekke’nin fethinde “Bugün rahmet günüdür” diye buyurmuştu. Bizlerde din kardeşlerimize bu bilinç ve basiretle yaklaşmalıyız. Güç ve iktidara erişince insanları öldürmek Müslüman’a yakışmayacak bir harekettir. Aksine güç ve kudreti insana bahşeden Yüce Yaratıcı’ya şükürler edilmelidir.”

ehlader

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz