Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İngiliz Şiiliği » Ayetullah Şebusteri: Sadık Şirazi tayfası, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor
Ayetullah Şebusteri: Sadık Şirazi tayfası, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor

Ayetullah Şebusteri: Sadık Şirazi tayfası, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor

Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Şebusteri, Seyyid Sadık Şirazi gibilerinin Londra Şialığını tebliğ edip yayarak, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini, Londra Şialığının karşısındaysa gerçek Şiiliğin tebliğ edilmesi gerektiğini söyledi.   

Veliyyi Fakih İmam Hamaney’in Kuzey Azerbaycan ve Tebriz Temsilcisi Ayetullah Muhsin Müçtehid Şebusteri,  Vakıflar ve Hayır Kurumları Müdürü ve çalışanlarının, Rabiü’l-evvel ayını ve bağış haftasını tebrik ederek bir konuşma düzenledi. Konuşmasında şunları dile getirdi: Evlat, dünya malı ve tüm maddi alaka ve bağımlılıklar dünya hayatını güzelleştiren geçici araç ve vesilelerdir. Ancak bundan daha iyi olanıysa halk arsında vakıf ve bağış olarak bilinen kalıcı, güzel ve hayırlı işlerdir.

Rehber’in Uzmanlar Heyeti Üye ve Temsilcisi Ayetullah Şebusteri, Sadaka’nın İslam Dini’nde tekitle üzerinde durularak istenilen, aynı zamanda İlahi gazabı söndüren ve yatıştıran güzel bir amel olduğuna atıfta bulunduktan sonra, en hayırlı Sadaka’nın, vakıf ve bağış olarak yapılan ve İnsan’ın ölümüyle dahi dosyası kapanmayan, vakfeden ve vakfedilen içinse hayır ve bereket vesilesi olan kalıcı sadaka olduğunu söyledi:

Ayetullah Şebusteri, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bağış ve Sosyal yardım Kurumuna, Vakıf ve Bağış çalışmalarına vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti ve şöyle devam etti: Vakıflar Genel Müdürlüğü yapmış olduğu faaliyet ve çalışmalarını rapor şeklinde hazırlayarak halka sunmalıdır. Çünkü halkın Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu faaliyetlerden haberi olmazsa güvenleri sarsılır, netice itibariyle de Vakıflar Dairesi ve Hayır Kurumlarıyla ortak çalışma içerisine girmezler. Öyleyse Devlet Televizyon ve kanallarıyla röportaj yaparak, yapılan bağış ve yardımların hakikatini ve iç yüzünü halka ulaştırarak, bağış ve yardımları ihya edip yaşatmalıyız.

Bağış ve yardım kültürünün toplum arasında yayılmasını vurgulayan Ayetullah Şebusteri, sözlerine şöyle devam etti: ”Hâlihazırda düşman çeşitli yollarla Şia Kültürünü tahrif etmeye çalışmakta, beklentimiz Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi organ, kurum ve kuruluşların doğru ve düzgün bir program dahilinde düşmanın saldırıları karşısında kitap, dergi, CD ve broşür basıp dağıtarak bağış ve yardımı kültür haline getirmesidir.”

Tebriz Cuma İmamı, konuşmasının diğer bir bölümünde, bağış ve yardım kültürünün, eski yaklaşım tarzı çalışmalarla yaymanın mümkün olmadığının da altını çizdi. Tabir yerindeyse bağış ve yardım kültürünü sosyal medya ve televizyon aracılığıyla yayma düşüncesi, Vakıflar Genel Müdürlüğünün dikkatle üzerinde durması gereken bir husustur. Bunun da yanında vakfedenlerin ve hayırseverlerin isteklerini, toplumun ihtiyaçlarını, günümüz şartlarını da göz önünde bulundurarak yerine getirmeliyiz.

Ayetullah Şebusteri, konuşmasının sonunda Dindeki hurafelerle mücadele konusuna değinerek şöyle bir hatırlatmada bulundu:”Seyyid Sadık Şirazi gibilerinin Londra Şialığını tebliğ edip yayarak, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini söyledi. Londra Şialığına karşıysa gerçek Şiilik tebliğ edilerek, faydalı kitapların basım yayım ve dağıtımı yapılarak, İslam Dinine sokulmak istenen hurafelerin önü alınmalıdır.”

ABNA.İR

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz