Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Azerbaycan Müslüman Birliği Hareketi Başkanından Diktatör Aliyev’e Mektup
Azerbaycan Müslüman Birliği Hareketi Başkanından Diktatör Aliyev’e Mektup

Azerbaycan Müslüman Birliği Hareketi Başkanından Diktatör Aliyev’e Mektup

Azerbaycan Müslüman Birliği Hareketi Başkanı Taleh Bağırzade Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e mektup yazdı.

Tale Bağırzade’nin Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e hitaben kaleme aldığı mektup şu şekilde:

“Sayın İlham Aliyev

Bakü Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Nardaran işi” adlı oyun sürecinin doğrudan kontrolünüz altında olması ve bu tiyatro sürecini yöneten hakemler takımının yasal nitelik taşımasını ve sonunda bize verilecek hapis cezalarının sizin imzanızla onaylanacağını dikkate alarak; size hitap ediyorum.

Öncelikle Nardaran katliamının meydana gelmesinde ana aktör olan sizin içişleri bakanınız Ramil Usubov’un düşünce ve eylemleri hakkında birkaç önemli hususu dikkatinize sunmak istiyorum. Azerbaycan toplumu bu şahsı babanızın ve sizin yönetiminiz döneminde çok zikzaklı faaliyetleri ile biliyor.

Öyle ki, 2005 yılında onun önderliğindeki bakanlığa kök salmış haydutlar ifşa olunca gururuyla koltuğu bırakıp gitmek yerine o sırada kendini savunamayan babanız Haydar Aliyev’i şantaj yaparak, canilerden birinin onun talimatı ile serbest bırakıldığını bildirmişti. Böylece, şantajla koltuğunda kalmayı başardı.

Daha sonra 2015 yılı kasım ayında Nardaran’daki katliamda yine kendini her şeyden kenarda koymak amacıyla topluma sizi nişan vererek, basında “kasabada yaşanan kanlı operasyonun yapılmasına talimat cumhurbaşkanından geldi” açıklamasında bulundu.

Her şeyi anlayabiliriz, ama sayın Usubovun hareketlerini anlamak çok zordur. Yani, o suçlunun caninin serbest bırakılması talimatını tutalım ki sizin babanız talimat verdi; ve Nardaran’daki o kanlı operasyonun yapılmasına da bizzat siz talimat vermiştiniz, peki tüm bunları haber vermekte Usubovun amacı nedir? (Düşünebiliyor musunuz?) Babaların bir misali var ki, erkeğin yanında bir iş yapılıyorsa bunu kimseye söylemez…

Sayın Aliyev, bakanınız Ramil Usubovun eylemleri bununla bitmiyor. Öyle ki, bizim yargı sürecinde sözde cinayet işinin malzemelerine ilave edilmiş “Tale Bağırzadenin başvurusu” adlı kitapçıkta bakanınız Usubovun sizin ve hakimiyetinizin hakkında cesur sözleri ifade edildi. Hatta bu hakim Elövset Abbasov bile, bu ünlü kitabın tetkik edilmesinden imtina ederek, Ramil Usubovun gazabına gelmekten korktu.

İlk olarak, bu kitapçığın bana ait olmadığını size açık delillerle ispat ettikten sonra esas meseleye geçiyorum.

Sayın Aliyev, siz yüksek eğitimli, İngilizce konuşma becerisine sahip sahipsiniz, galiba bu kitapçığın bana ait olmaması ile ilgili getirdiğim delilleri anlamakta zorluk çekmeyeceksiniz. Deliller şu ki, bu ünlü kitabın metninde Nardaran olaylarına işaret ediliyor. Malumunuz , Nardaran olayları 26 Kasım 2015 yılında meydana geldi. Şüphesiz ki, bu kitap Nardaran işleminin yapıldığı zaman diliminde yazmam imkansızdır. Demek ki, bu kitap ben hapsedildikten sonra yazılmıştır. Ve benim de Genel Organize Suçlarla Mücadele İdaresi’nin hapishanesinde bu kitabı hazırlamam mümkün olamayacağına göre, demek ki, bu kitabı yazan ben değil, sizin bakanınız Ramil Usubov’dur.

Neden Ramil Usubov? Çünkü, Nardaran operasyonunda bizim kardeşlerimizi mermi ateşine tutarak mazlumca şehit eden canilerin içinde bizzat Ramil Usubov yok. Fakat olaydan sonra Usubov televizyon kanalları aracılığıyla Nardaran’da şehit edilen kardeşlerimize saygısızlık ederek, “beş kişiyi imha ettik” açıklamasında bulundu. Buna göre, “Hacı Tale Bağırzade’nin Başvurusu” adlı kitap da doğrudan Ramil Usubov tarafından yazılması belli olmasa da, onun rehberlik ettiği kurumun bu kitabı yazdırması ile doğrudan Usubov’u gösteriyor. Dolayısıyla da bu kitapçığın yazarının Ramil Usubov olduğunu düşünüyorum.

Şimdi geçelim bakanınızın bu kitapçıkta benim adımı kullanarak hakimiyetinizin hakkında yazdığı sözlere. Kitapçıkta sizin hakkınızda “hırsız İlham Aliyev”, hakimiyetiniz hakkında da “fuhuşun terennümü olan güç” ifadesi kullanılmaktadır.

Ayrıca, yargı sürecinde verilen ifadelere göre, hanımınız Mehriban Aliyeva’nın üst düzey polis memurları tarafından ağır şekilde hakarete uğraması hakkında çok ciddi bilgiler açıklandı.

Hatırlatma amacı ile 2013 yılının mart ayının 31’nde Ramil Usubov’un şer makinesi cebime ilaçlar atıp hapsedince ünlü sanatçı Zeynep Hanlarova’nın ismini kullanmak istediler. Ancak o günlerde milletvekili Zeynep hanım cesaretle “yakalamak istiyorsanız, erkek gibi kendi adınıza hapis edin, benim adımı bu işe karıştırmayın” dedi. Zeynep hanımın bu cesareti karşılığında sizin sosyal-siyasi konularda yardımcınız, “Nardaran işleminin esas senaristlerinden biri olan Ali Hasanov Zeynep hanımı olgun siyasetçi olmamakta itham etmişti. Galiba Ali Hasanov nazarında olgun siyasetçi için kriter iki yüzlü olmaktır.

Ben Zeynep hanımın cesur tutumundan çıkış yaparak, Ramil Usubov ve takımına diyorum ki, benim adıma kullanıp İlham Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva’ya ithamlarda bulunmayın. Erkekliğiniz yetiyorsa, kendi adınıza o sözleri söyleyin.

Sayın Aliyev, muhtemelen size benim hakkımda çeşitli bilgiler verildi. Fakat isterdim kimliğimi size kendim takdim edeyim. Kiminle karşı karşıya geldiğinizin farkına varasınız. Ben ergenlik yaşına ulaştıktan, kendimi kısmen idrak ettikten sonra İmam Hüseyin’le tanıştım. O büyük devrimci kimliğin sevgisi kalbimi tutuşturdu, yüksek amaç ve meramımı, akide, düşüncelerimi pekiştirdi.

Hazreti Hüseyin (as) bizlere Allah’ı halisane sevmeyi, O’na teslim olmayı, O’nun yolunda canından, malından, kısacası, her şeyinden geçmeyi, zulümle, zalimlerle barışmayarak, kararlılıkla mücadele etmeyi aşk yolu ile bize öğretti. Allah nasip etti, kutsal Kerbela ziyaretine giderek, gönüllerin sultanı Hazreti Hüseyin’le (as) son nefesimize kadar bu mübarek yolda olacağımıza yemin ederek, sadakat söz peymani, ahd bağladık. Yüce Allah’tan o büyük şahsiyetin hatrına şehadet nasip olmasını temenni ettik. Hazreti Hüseyin (as) mektebi hayatımızın anlamına dönüştü.

Sayın Aliyev! Siz ve hakimiyetinizin yıllardır Tale Bağırzade’ye karşı yaptığınız zulüm ve haksızlıkların ana nedeni Tale Bağırzade’nin şahsından korkmadığınız da değil. Hakimiyetinizi korkutan ve sarsan Tale Bağırzade’nin kalbinde taşıdığı asil İmam Hüseyin (as) sevgisi ve Hüseyni düşünceler.

Aslında, haklısınız. Çünkü 1400 yıldır bu büyük Hüseyni düşünce “Ölümü saadet, zalimlerle yaşamayı zillet görüyorum” fısıltısı zalim hakimlerin uykularını arşa çekip, hayatlarını kabusa çevirmiştir.

Sizi temin ederim ki, “Nardaran trajedisi”ni gerçekleştirerek, masum insanların kanını akıtmakla kendi hakimiyetinizin sonunu yaklaştırdınız. Eğer bir hakimiyet yersiz güç koyarsa, bu güç onun imhasına sebep olacaktır.

Son olarak sizden talep ediyorum ki, eğer cesaretiniz varsa, bana verilecek müebbet hapis cezasını başka bir ceza türü ile ikame etmeyin.

Biz bu onurlu halkın özgürlüğü uğruna, gelecek mutluluğu adına müebbet hapis cezası almaya, hatta idam edilmeye ve diri diri yakılmaya hazırız. Ve son olarak; Allah bizim ve sizin aranızda hakim olsun!

Müebbet hapsini hediye olarak bekleyen Tale Bağırov”

 

rasthaber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz