Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Azerbaycan Rejimi Camii Yıkımını Sürdürüyor
Azerbaycan Rejimi Camii Yıkımını Sürdürüyor

Azerbaycan Rejimi Camii Yıkımını Sürdürüyor

Dün gece  Hacı Abdurrahim Bey Camisi,  Zalim Azerbeycan Rejimi tarafından yıkıldı.

2008-2009 yılları arasında iki cami Azerbaycan rejimi tarafından yıkılmasının ardından halkın gösterdiği tepki ve din alimlerinin onurlu duruşu sayesinde Fatıma Zehra camisi yıkılmadı. Bundan sonra cami yıkılmalarına itiraz eden ve büyük protestolar düzenleyen din alimlerini tutukladı. Şu an cami yıkımlarına büyük itirazlarda bulunan Hacı Abgül Suleymanov, Dr. Mohsin Samedov, Seyid Feramez Abas gibi din alimleri tutuklu bulunuyorlar.

Öte yandan şimdilerde  rejim, Azerbaycan’da yeniden camilerin yıkılması ile ilgili adımlar atma peşinde. Hacı Cavad cami Bakü’nün merkezi konumdaki camisi. Camide “Kuran geceleri” yapılmaktadır. Cami ilahiyatçıların yetiştirilmesinde büyük işlev görmekte ve küçük bir medrese gibidir. Bu bölgedeki tüm evler sahiplerinden alınmış ve yerinde yeni binalar, siteler projesi durumundadır.

Cami yıkılma haberi birkaç gün önce sosyal medya ve medyada yayıldıktan sonra ülkenin diyaneti konumundaki Dini Komisyon’un memurları caminin yıkılmayacağını bildirdi. Ancak bir gün sonra caminin yıkılacağını duyurdu.

Sosyal medyada bu karara yönelik itirazlar dile getirilmektedir.Resmi kurumlar bununla ilgili resmi açıklama yapmamakta ve Müslümanları provakasyona sokma peşinde oldukları görünmektedir.

 

maide.az

rasthaber

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz