Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Azez’de Bombalı Saldırı
Azez’de Bombalı Saldırı

Azez’de Bombalı Saldırı

Suriye’nin Halep kentinin kuzeyindeki Azez ilçesinde bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda onlarca kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.

Türkiye’nin Kilis sınırının karşısında yer alan Azez’de meydana gelen patlamada en az 60 kişinin öldüğü belirtiliyor.

Anadolu Ajansı  Suriye-Türkiye sınırı yakınındaki Azez’in merkezinde bulunan yerel mahkemenin yakınlarındaki saldırıda en az 60 kişinin hayatını kaybettiğini duyururken, bazı kaynaklar ölü sayısını 21 kişi olarak açıkladı.

İlçedeki hastanede görev yapan Doktor Ebu Hasan, AA muhabirine, saldırıda en az 60 kişinin yaşamını yitirdiğini, 50’den fazla sivilin de yaralandığını söyledi. AA patlamada yaralanan 23 Suriyelinin de Kilis Devlet Hastanesi’ne getirildiğini, 1 yaralının hayatını kaybettiğini duyurdu.

Muhaliflere yakın Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne göre ise, saldırıda en az 43 kişi hayatını kaybetti. Gözlemevi ölenlerin çoğunun sivil olduğunu bildirdi. Gözlemevine konuşan bir kaynak saldırının akaryakıt taşıyan bir kamyonla yapıldığını öne sürdü.

Suriye’nin kuzeyindeki stratejik kent Halep’in işgalden kurtarılmasının ardından silahlı gruplar ve teröristler, Türkiye sınırına yakın noktalara konuşlandırılmış bulunuyor.

rasthaber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz