Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Bağdadi, Musul’dan Kaçtı!
Bağdadi, Musul’dan Kaçtı!

Bağdadi, Musul’dan Kaçtı!

Musul operasyonunda birçok başarılara imza atan Irak ordusu, IŞİD terör örgütü liderinin şehirden kaçtığını duyurdu.

Irak ordusu başarılı Musul operasyonuna devam ederken, peşmerge kuvvetleri de bu sabah Başikaya operasyon başlatmıştı. Cephede bu gelişmeler olurken Irak ordusu yayınladığı resmi bir paylaşımla IŞİD lideri Ebu Bekir Bağdadi’nin Musul’dan kaçtığını açıkladı.

Ordunun basın servisi tarafından yapılan açıklamasında “İstihbarat kaynakları, Bağdadi’nin canlı kalkan olarak kullanmak üzere kaçırdığı 150 aileyle birlikte Musul’dan kaçtığını teyit etti” ifadesi kullanıldı.

İngiliz Guardian gazetesi, 3 gün önce ‘Batılı istihbarat kaynaklarına’ dayandırdığı haberinde Bağdadi’nin Musul’da olmadığını yazmıştı.

KDP MUSUL BASIN SORUMLUSU: IŞİD’İN MALİYE SORUMLUSU 6 MİLYON DOLARLA RAKKA’YA KAÇTI

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Basın Sorumlusu Said Memuzini de dün Rudaw’a yaptığı açıklamalarda “IŞİD mensupları Musul içinde yağmaya başladı. Sonlarının geldiğini bildikleri için bu yollara başvuruyorlar” demişti.

IŞİD’in maliye sorumlusu Ebu Salih el Hayali’nin 6 milyon doları alıp 5 IŞİD militanı ile birlikte Rakka’ya kaçtığını söyleyen Memuzini şu iddiaları paylaşmıştı: “Paralar Bağdadi için götürüldü.”

‘PARALAR BAĞDADİ İÇİN’

Sputnik’in verdiği habere göre, Memuzini, “El Hayali, Bağdadi’ye yakınlığıyla bilinen eski bir Baasçı. Daha önce aynı cezaevinde birlikte kalmışlardı. Bu şahıs IŞİD’in kurucularından biri.” açıklamasında bulunmuştu.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz