Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Bağdat’taki Kontrol Noktaları Kaldırılıyor
Bağdat’taki Kontrol Noktaları Kaldırılıyor

Bağdat’taki Kontrol Noktaları Kaldırılıyor

Irak’ın başkenti Bağdat’ta yıllardır güvenlik önlemi olarak kullanılan kontrol noktaları ve beton bariyerler kaldırıldı.

Bağdat Operasyonlar Komutanlığı’nın talimatı üzerine ilk olarak başkentin Risafa bölgesindeki caddelerde yer alan bazı kontrol noktası ve beton bariyerler güvenlik güçlerince kaldırıldı.

Bağdat Operasyonlar Komutanı Korgeneral Celil er-Rikabi, “Risafa yakasında ilk etapta 26 kontrol noktasını kaldırma kararı aldık” dedi. Caddelerdeki çok sayıda kontrol noktasının izdihama neden olduğunu söyleyen Rikabi, başkentteki güvenliği istihbarat çalışmalarıyla sağlayacaklarını belirtti. Bağdat Valisi Ali Muhsin Temimi de geçen hafta yaptığı açıklamada, ‘eski ve başarısız’ önlemlerle başkentteki güvenlik sorununun çözülemeyeceğini, bu nedenle sokaklara yüksek teknolojiyle donatılmış güvenlik kameraları yerleştirildiğini bildirmişti. 6 milyon kişinin yaşadığı Bağdat’ta 2003’ten sonra artan saldırılardan dolayı çok sayıda kontrol noktası oluşturularak sokak ve caddelere beton bariyerler yerleştirilmişti.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz