Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Bahreyn Halkı Canlarıyla Devrimini ve Liderini Koruyor
Bahreyn Halkı Canlarıyla Devrimini ve Liderini Koruyor

Bahreyn Halkı Canlarıyla Devrimini ve Liderini Koruyor

Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın temsilcisi Şeyh İsa Kasım ve Bahreyn ile ilgili son drumu değerlendirdi.

Welayet News – Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın temsilcisi Abdullah Dekkak Tesnim haber ajansına yaptığı açıklamalarda; son 15 aydır Bahreyn rejimi halka karşı en ağır baskıları yapmaktadır. Bu baskılardan örnekler olarak; el Vifak ve İrsale Cemiyetlerinin kapatılması, bu cemiyetlerin üst düzey yetkililerinin tutuklanması, Ayetullah İsa Kasıma karşı yolsuzluk ittihamında bulunulması ve Bahreyn siyasi muhalefetinin İran ve Irak’a bağlı olduğu iddiaları verilebilir.

Dekkak, Bahreyn rejiminin en son yaptığı eylemin Ayetullah İsa Kasım’ın vatandaşlık hakkının elinde alması olduğunu işaret ederek devam etti: Bu olay karşısında, Bahreyn halkı son birkaç gün içinde çok sert bir tepki göstermişlerdir ve Ayetullah İsa Kasım’ın evini muhasaraya alarak, İmam Hüseyni yalnız bırakanlar gibi biz senin yalnız bırakmayız sloganı atarak, desteklerini sürdürüyorlar.

Dekkak, bu işte Arabistan’ın rolünün nasıl olduğunu değerlendiriyorsunuz sorusuna cevaben:

Arabistan Felluce’de yenildiği için intikamını Bahreyn halkına baskı yapmakla göstermektedir. Onlar, İran ve Irak halkına özellikle Şiilere, orada yenildiysek burada intikam alabiliriz mesajını vermek istiyorlar.

Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın temsilcisi, Bahreyn halkının devrimin vizyonunu nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna cevaben:

Bahreyn halkı, geçen birkaç yılda kendi hakkını sivil yollarla korumak ve savunmak istediğini göstermiştir. Ama Bahreyn Rejimi buna karşı halkı birbirine düşürmek ve mezhepsel sorunları ileri sürmek istiyor.  Bahreyn halkının eylemlerinin devamı aynen sivil yollarla olacaktır ama Ayetullah İsa Kasım’ın canı tehlikede olursa tabi ki Bahreyn halkı silah kullanma hakkını kendinde görmektedir.

O, devamında; Ayetullah İsa Kasım’ın vatandaşlıktan çıkarılmasını, O’nun hapis edilip sınır dışı edilmesinin mukaddimesi olduğunu söyledi.

Bahreyn rejiminin Ayetullah İsa Kasıma yaptığı eylemin aynısının Şey Ali Selman’a karşıda yapılabileceği ihtimali sorusuna cevaben:

Arabistan ve Ali Suud’un, Bahreyn rejimi üzerinde ne kadar etkisi varsa, Bahreyn rejiminden her şeyi beklemek mümkündür.

Dekkak açıklamalarının devamında; Ayetullah İsa Kasım’ın evinden çıkması konusunda çok tedirginiz. Evinden çıktığı takdirde; O’nun suikasta uğrayabilmesi, kaçırılması ve yakalanıp sürgün edilmesi endişesini taşıyoruz ve bu endişeden dolayı halk şimdi Ayetullah İsa Kasım’ın evinin önünden ayrılmıyor. Onların hiçbir silahı yoktur ve sadece canlarıyla kendi devrimlerini ve liderlerini korumak istiyorlar.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz