Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Bahreynli Alimlerden Al-i Halife Hanedanına Özgürlük Çağrısı
Bahreynli Alimlerden Al-i Halife Hanedanına Özgürlük Çağrısı

Bahreynli Alimlerden Al-i Halife Hanedanına Özgürlük Çağrısı

Bahreyn Âlimler Birliği, Bahreyn’de insan haklarının son durumuna ilişkin bir bildiri yayımlayarak şu ifadelerde bulundu:

“İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’nin Bahreyn halkının durumu ile ilgili açıklamalarına ve yine İnsan Hakları Örgütüne üye ülkelerden bir grup tarafından Bahreyn halkının durumu hakkındaki gerçekler ile ilgili yapılan açıklamaları destekliyoruz. Al-i Halife Hanedanı insan hakları savunucularını tutuklayarak ve kendi zulümlerini meşrulaştırmak için devlet hazinesinden yüklü harcamalar yaparak halka engel olmaya çalışmıştır. Ancak bu zalimler başarılı olamadılar ve bu da sadece Allah’ın mazlumlara yardımıyla olmuştur.”

Bahreyn Âlimler Birliği söz konusu bildirinin devamında mazlum ve zulüm görmüş insanların haklarını korumak için çaba harcayan herkese teşekkür ederek Al-i Halife Hanedanı yetkililerine hitaben şu ifadeleri kullandı:

“Kuşatma döneminde özgürlük sloganları ile halk ayaklanmıştır ve artık bir daha eski haline dönmeyecektir ve özgürlük sesleri hiçbir zaman susmayacaktır o halde gördüğünüz rüyadan uyanın.”

Hatırlanacağı üzere; İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Başkanı Zeyd Abd Radul Huseyn salı günü şu açıklamada bulunmuştu. “Bahreyn hükümeti insan haklarına daha çok önem vermelidir. Geçtiğimiz on yıl içinde defalarca, devletin halkını savunmak yerine onları susturmaya çalıştığında bunun faciayla sonuçlandığını gördük.”

Bahreyn İnsan Hakları Yüksek Komiserleri 33. İnsan Hakları Oturumu’nun açılışında “Hiçbir yasal gerekçe sunulmadan insanların vatandaşlıklarının iptal edilmesinden dolayı” duydukları endişeleri dile getirerek, Bahreyn hükümetinden etkin bir şekilde komiserler bürosu ve insan hakları komisyonuyla işbirliği yoluyla bu büronun tavsiyelerini yerine getirmesini istedi.

BM İnsan Hakları Komisyonu 33. Oturumuna salı günü Cenevre’de başladı ve bu oturum eylül ayının sonuna kadar devam edecek. Bahreyn Hukuk Koalisyonundan bir heyette bu oturuma katıldı ve bu heyet Al-i Halife Hanedanı’nın cinayetleri ilgili oturumda bilgi verecek.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz