Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Bakan Nabi Avcı Siyonist İsrail’in kuruluş kutlamasına katıldı
Bakan Nabi Avcı Siyonist İsrail’in kuruluş kutlamasına katıldı

Bakan Nabi Avcı Siyonist İsrail’in kuruluş kutlamasına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Filistinlilerin ”Nakba” yani ”felaket” olarak adlandırdıkları gün olan Siyonist İsrail’in kuruluşunun kutlandığı resepsiyona katıldı.

Siyonist  İsrail’in 69’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara’da resepsiyon düzenlendi.
Siyonistlerin Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Kültür ve Turizm Bakanı Avcı’yı kapıda karşılarken Avcı, programda yaptığı konuşmada Başbakan Binali Yıldırım’ın Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya mesajını iletti. Ardından kısa bir konuşma yapan Avcı, Meclis’teki oylamaya yetişmek zorunda olduğunu ifade ederek, resepsiyondan erken ayrıldı.
İsrail’in milli gününü tebrik ederek konuşmasına başlayan Avcı, ” İsrail ile önümüzdeki dönemde özellikle enerji, kültür, turizm, ticaret, yüksek teknoloji gibi alanlarda işbirliğimizin gelişmesinin bölgedeki siyasi ortama da olumlu tesir edeceğini değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında Başbakan Binali Yıldırım’ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya tebrik mesajını ileten Avcı, şunları kaydetti:
“Sayın Başbakan, İsrail’in milli gününü tebrik eder, ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin gelişmekte olduğunu görmekten memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Temennimiz, Türkiye-İsrail ilişkilerinin, Ortadoğu’da barış ve istikrarın sağlanması yönündeki çabalara da katkı sağlamasıdır. Bu vesileyle, İsrail halkına esenlikler dilerim.”
Milli Gazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz