Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Başaramayınca ‘Onlar Gibi Olmaya’ Karar Verdiler!
Başaramayınca ‘Onlar Gibi Olmaya’ Karar Verdiler!

Başaramayınca ‘Onlar Gibi Olmaya’ Karar Verdiler!

Hizbullah ve Hamas’a karşı başarısız olan işgalci İsrail rejimi, İslami direniş örgütlerini örnek alacak olan yeni bir birlik kuruyor.

Siyonist İsrail ordusu, Lübnan Hizbullah’ı ve Filistin’deki Hamas Hareketi ile çatışmak için “Kızıl Güç” adında yeni bir askeri birlik kurduğu belirtiliyor.

Yeni birlik için gerekli silahlarla birlikte Hamas ve Hizbullah’ın askeri kamuflajlarına benzer kamuflajlar da satın alınmasına karar verildiği gelen haberler arasında.

Filistin Enformasyon Merkezi Farsça bölümünün Haaretz Gazetesi’nden alıntıladığı habere göre; Siyonist işgalci İsrail ordu güçleri bu yeni birliği, Hamas ve Hizbullah mücahitlerinin kullandığı kalaşnikof, kanas, RPG, çeşitli bomba ve füzelerle donatacak.

İşgalci ordu ayrıca birliklere, askerlerin gereken eğitimi almaları için kefiye, bayrak, kamuflaj ve silahları tedarik edip göndermeyi de planlıyor. Bu birlik, Hizbullah ve Hamas güçleriyle nasıl savaşacaklarını öğrenen hızlandırılmış eğitim alan askerlerden oluşacak.

Haaretz gazetesi, Siyonist ordunun askerlerini eğitmek amacıyla birçok tünel kazdığını, Güney Lübnan ve Gazze şeridindekilere benzer yerleşim alanları inşa ettiğini ve hatta güney ve kuzey sınırlarındaki yerleşim yerlerinde Hamas ve Hizbullah savaşçılarının gelecek savaşlarda nüfuz etmelerini önlemek için köyleri ve Siyonist yerleşim yerlerini yeni baştan dizayn ettiğini yazdı.

Habere göre, İsrail Kara Kuvvetleri’ndeki bir subay tarafından, bu özel birliğe Hamas ve Hizbullah güçlerinin savaş taktiklerinin öğretileceğini, doğal engellerle mücadele ve çok zor şartlarda askeri eğitimler verileceğini söylediği de belirtiliyor.

Haaretz, Arap ülkelerinin askeri kıyafetlerini giyen İsrail Hava Kuvvetleri pilotlarının “Ejderha Kuşu” adı verilen uçaklara sahip olduğunu ve işgal altındaki Filistin’e gelen başka ülkelerin ordu güçleriyle beraber, özel askeri eğitimler aldıklarını da verdiği haberde yazdı.

/kudusgunu

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz