Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Başbakanlık, 4 siyonist askerin ölümüyle sonuçlanan Kudüs eylemini ”terör saldırısı(!)” olarak niteledi
Başbakanlık, 4 siyonist askerin ölümüyle sonuçlanan Kudüs eylemini ”terör saldırısı(!)” olarak niteledi

Başbakanlık, 4 siyonist askerin ölümüyle sonuçlanan Kudüs eylemini ”terör saldırısı(!)” olarak niteledi

Türkiye Cumhuriyet Başbakanlığı, dün siyonistlerin işgal altında tuttuğu Kudüs’te gerçekleşen ve 4 siyonist askerin ölümüyle sonuçlanan eylemi ”terör saldırısı(!)” olarak niteledi.

Başbakanlığa ait resmi twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, aynı gün Irak’ta gerçekleşen saldırılara ilişkin mesaj da birleştirildi.
Mesajda “Bugün Bağdat’ta ve Kudüs’te DEAŞ’ın üstlendiği terör saldırılarında hayatını kaybedenler için çok üzgünüz.” ifadeleri kullanıldı.
“Bugün Bağdat’ta ve Kudüs’te DEAŞ’ın üstlendiği terör saldırılarında hayatını kaybedenler için çok üzgünüz.”
Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek de, İngilizce olarak paylaştığı mesajında eylemi ”terör saldırısı(!)” olarak niteledi.
Kudüs’ün işgal altındaki güneyinde, Armon HaNatziv Yahudi yerleşim birimi yakınında, bir kişinin siyonist askerlerin bulunduğu alana kamyonuyla girmesi sonucu 4 siyonist askerin öldüğü, 15 kişinin de yaralandığı bildirilmişti. Siyonist basın, saldırının IŞİD tarafından yapıldığını öne sürerken, Filistin basınında yer alan haberlerde, bu iddiaların Filistin direnişini lekelemek için ortaya atıldığı belirtildi.
Saldırının ardından başta Hamas ve İslami Cihad olmak üzere Filistinli gruplar, eyleme ilişkin açıklama yaptılar.
Hamas sözcülerinden Abdullatif El-Kanua, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, eylemin işgalcilerin cinayetlerine ve Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlara misilleme olduğunu söyledi.
İslami Cihad Hareketi sözcüsü Davud Şihab ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eylemin işgalcilerin cinayetlerine verilmiş doğal bir tepki olduğunu ve Filistin halkının buna hakkı olduğunu ifade etti.
İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz