Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Batılı Müttefikleri Arabistan’ı Yalnız Bırakacaklar
Batılı Müttefikleri Arabistan’ı Yalnız Bırakacaklar

Batılı Müttefikleri Arabistan’ı Yalnız Bırakacaklar

Huffington Post Gazetesinin web sitesi Cuma günü Suudi Arabistan Kültür ve Enformasyon Bakanlığı tarafından kapatıldı ve Arabistanlı kullanıcıların bu siteye erişimi engellendi.

Twitter’da paylaşılan resimler, İngilizce olarak basılan Huffington Post Gazetesinin ana sayfasını açmaya çalışan kullanıcıların, Arabistan Kültür ve Enformasyon Bakanlığının bu internet sayfasının bakanlığın kanunlarını ihlal ettiğini iddia eden bir mesajıyla karşılaştıklarını gösteriyor.

Sitede yayınlanan mesajın metni şu şekildedir: “ Maalesef bu sayfa, Kültür ve Enformasyon Bakanlığının kanunlarını ihlal etmiştir.”

Kullanıcılardan, gazetenin ana sayfasına erişimin kapatılmasının kaldırılması yönündeki taleplerini iletmeleri için ilgili bakanlıklarla iletişim kurmaları istendi.

Suudi Arabistan’da güvenilir kaynaklar da Cuma günü bu gazetenin internet sayfasının kapatıldığını doğruladı.

Amerika basımı olan Huffington Post Gazetesi geçen hafta Pazar günü Suudi Arabistan’ın Maliye Bakanlığındaki eski özel danışmanlarından olan ve Amerika’da yaşayan ekonomist Hüseyin Askeri’nin kalemiyle “Riyad’da son tango” başlıklı bir yazı yayınlayarak, bu ülkenin petrole olan ekonomik bağımlılık ve siyasi kurum ve kuruluşlarda yapılan reformlarda yaşanan başarısızlıklar nedeniyle çöküşün eşiğinde olduğu açıklamasında bulundu.

Askeri aynı zamanda Suudi Arabistan’ın devrilmesi durumunda, Arabistan’ın Batılı destekçilerinin bu ülkeyi yalnız bırakacakları öngörüsünde bulundu.

Hüseyin Askeri şunları yazdı: “ Suudi Arabistan devrilirken acaba Amerika ve İngiltere, müşterileri olan Al-i Suud’u kurtarmak için bir girişimde bulunacak mı? Bizim bu soruya cevabımız olumsuzdur… Batılı güçlerin ikiyüzlülüğü ve kurnazlığı asla kabul edilemez ve böylesi bir durumda, onlar Suudi hükümetinin devrileceğini hissettikleri an, kendilerini geri çekeceklerdir. Çünkü özellikle petrolün öneminin azaldığı şu dönemlerde, Ortadoğu’da başka bir iç savaşa dayanacak güçleri yoktur.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz