Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Batının Holokost Rahatsızlığı!‏
Batının Holokost Rahatsızlığı!‏

Batının Holokost Rahatsızlığı!‏

Tahran’da düzenlenen Holokost Sergisinin Başkanı Mesut Şecayi Tabatabayi Tesnim Haber Ajansına yaptığı açıklamada; Batı’nın Holokost olaylarının konuşulmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek ve özellikle Jhon Keryy, Binyamin Netanyahu, Ban Ki-Moon ve Unicef’in konu ile alakalı açıklamalarına işaret etmişti.

Tesnim Haber Ajansı – Holokost Sergisinin Başkanı Mesut Şecayi Tabatabayi, tüm itiraz ve ön tabulara rağmen dünyanın farklı bölgelerinden gelen 50 katılımcı ile Holokost konferansı düzenlenmiştir. Bu sayede konu ile alakalı kendi sanatlarını ve düşüncelerini ifa eden katılımcılar Siyonist İsrail rejiminin soykırımlarını ve katliamlarını ifşa etme şansı bulmuşlardır.

Fikir ve beyan özgürlüğünü kendisine esas aldığını belirten batı bu anlamda Holokost olayları ile alakalı hiçbir düşünce ve yoruma izin vermemektedir. O halde düşünce ve fikir özgürlüğü batı için ne anlam taşımaktadır?

Holokost yarışmasında birinci olan karikatürist Sait Ferhengiyan kendi eserlerinin bu sergide diğer insanlar tarafından da görülmesini istediğini belirterek; “Holokost ile alakalı birçok farkı yorum ve düşünce bulunmaktadır ve gerçekten her vicdan sahibi insan siyasi olarak değil insani anlamda da bu düşünce ve yorumlara karşı çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.

Amerika’nın ve Siyonist İsrail rejiminin Holokost meselesinin İran tarafından gündeme alınmasına yönelik rahatsızlığına değinen Sait Ferhengiyan; “Holokost olayları onların kendi çıkarları için kullandıkları bir araçtır. Bunun yok olması onları rahatsız etmektedir.” İfadelerini kullanarak karikatüristlerin bu anlamda önemli rol oynadıklarına işaret ederek; “Karikatüristler tek bir algı ve pencereden olaylara yaklaşamazlar. Halk tarafından karikatürlerin sevilmesinin nedeni de karikatüristlerin farklı bakış açılarına sahip olmalıdır ve bu hüner aynı zamanda Siyonist İsrail rejiminin katliamlarını duyurmada önemli bir role sahiptir.” açıklamasını yaptı.

Holokost sergisine katılan bir diğer karikatürist Areş Ferugi ise 10 yılı aşkın bir zamandır karikatür sanatı ile uğraştığını belirterek; “Gazze için düzenlenen karikatür yarışmasında birinci olmuştum. Aynı zamanda Yemen ve IŞİD hakkında da karikatürlerim bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Holokost sergisinin dünyada basınındaki yerine değinen Areş Ferugi, “Özellikle Siyonist haber ajanslarında konu ile alakalı birçok haberin yer alması bu serginin bir etkili olduğunu göstermektedir. Hükumet tarafından organize edilen bu sergide dünyanın birçok bölgesinden farklı karikatürler gönderilmiş ve uluslararası bir düzeyde ses getirmiştir.” açıklamasını yaptı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz