Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Bin Ladin’i Bulanlar, Neden Ebu Bekir Bağdadi’yi Bulamıyorlar?
Bin Ladin’i Bulanlar, Neden Ebu Bekir Bağdadi’yi Bulamıyorlar?

Bin Ladin’i Bulanlar, Neden Ebu Bekir Bağdadi’yi Bulamıyorlar?

Asıl soru teröristlerin askeri teçhizatlarını kimin sağladığıdır.”Bin Ladin’i bulanlar, neden Ebu Bekir Bağdadi’yi bulamıyorlar?”

Tesnim Haber Ajansı – İmam Hamanei’nin Askeri Danışmanı ve Özel Yardımcısı Tümgeneral Seyyid Yahya Rahim Safevi, İmam Hüseyin (a.s) Üniversitesinde İran İslam Cumhuriyeti’nden ilk danışman olarak Suriye Hükümetinin daveti üzerine Suriye’ye giden Şehit Hemedani’nin komuta ve yönetim modeli hakkında düzenlenen konferansta konuştu ve savaş komutanlarının stratejik, operasyon ve taktik olmak üzere kısımlara ayrıldığını belirtip, Şehit Hemedani’yi stratejik bir komutan olarak nitelendirerek şunları söyledi: “Stratejik bir komutan düşmanı ve düşmanın hedeflerini tanımalı ve düşmanın hedefinin ne olduğunu bilmelidir. Şehit Hemedani stratejik bir komutan olarak Amerika, Suudi Arabistan ve bazı Arap ülkelerinden oluşan koalisyonunun hangi hedef doğrultusunda ilerlediğini ve direniş ekseninden Beşşar Esad’ın silinmesinin ne gibi sonuçları olacağını biliyordu.

Medeniyetler savaşı planlayanlar, bu savaşı İslam medeniyetinin içerisine getirdiler. Bugün Müslümanların parasıyla, savaş Müslümanların arasına çekildi. İslam’ın dört bin yıllık medeniyet tarihi vardır. Irak ve Suriye’nin de aynı şekilde ama düşman İslam medeniyeti arasında savaş çıkararak İslam ülkelerinin alt yapısında kendi lehlerine olacak şekilde etki bırakıyorlar ve biz bugün alt yapıların Siyonistlerin lehine yok olduğuna şahit olmaktayız.

Sadece Barack Obama’nın başkanlığı döneminde Suudi Arabistan’a yüz milyar dolar silah satıldı. Aynı dönemde Birleşik Arap Emirlikleri’ne ’de 12 milyar silah satıldı. Bu silahların bugün nerelerde kullanıldığını görmemiz gerekir.

Asıl soru teröristlerin askeri teçhizatlarını kimin sağladığıdır. Bin Ladin’i bulanlar, neden Ebu Bekir Bağdadi’yi bulamıyorlar? Ve neden bugün Suriye’deki çatışmalardan 66 aydan sonra, teröristlere hala mali destek sağlanıyor ve teröristlerin irtibat kanalları kesilmiyor?

Ben birçok kez Halep’e gittim. Halep’in resmini çekiyorlar ve bu şehirde hiçbir şeyden eser kalmamış. Hatta bugün savaş sona erse bile, bu şehrin yeniden yapılandırılması yıllar sürecek ve 9 milyon Suriyeli mülteci ne yapacağını bilmiyor ve bu Suriye savaşının gerçeğidir.

Suriye ve Irak savaşları halk kuvvetlerini teröristlerle mücadele konusunda seferber etti. Kasım Süleymani Haydar El-İbadi’ye, “klasik bir orduyla IŞİD ile savaşamazsınız” dedi. Bu yüzden Haşd El-Şabi oluşturuldu ve Suriye’de de Şehit Hemedani tarafından halk kuvvetleri oluşturuldu. Bu literatüre dayalı olarak bugün Irak’ta 20 Haşd El-Şabi birliğinin oluşturulduğunu görmekteyiz.

Şehit Hemedani Suriye’de teröristlerle mücadele için 20 bin kara kuvveti sağladı. Çünkü Suriye ordusu, daha doğrusu ordular halk savaşlarına inanmıyorlar.

General Hemedani 8 Ekim 2015’te operasyon bölgelerini belirlediği sırada Halep yakınlarında şehit oldu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz