Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » “Bir Humeyni posteri yüzünden bize ‘sizden beriyiz’ diyenler, Diyanet İşleri Başkanını da aynı şekilde eleştirecek misiniz?”
“Bir Humeyni posteri yüzünden bize ‘sizden beriyiz’ diyenler, Diyanet İşleri Başkanını da aynı şekilde eleştirecek misiniz?”

“Bir Humeyni posteri yüzünden bize ‘sizden beriyiz’ diyenler, Diyanet İşleri Başkanını da aynı şekilde eleştirecek misiniz?”

Anadolu Gençlik Derneği Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, geçtiğimiz yaz mevsiminde Saadet Partisi’nin gençlik kampında asılan D-8 ülke liderlerinin söz ve posterleri arasında İmam Humeyni’nin bir sözünün de yer alması sonucu Saadet Partisi’nden ‘beri olduklarını’ ilan eden bazı hoca efendileri, İran’daki Vahdet Konferansı’na katılan ve Şii imamlar arkasında namaz kılan Diyanet İşleri Mehmet Görmez üzerinden eleştirdi.

İşte Abdulaziz Kıranşal’ın o yorumu:

“Bir Humeyni posteri yüzünden mücahid gençlerimizi “sahabeye küfredenlere aşık olmakla” itham edenler, “sizden beriyiz” diyenler, Humeyni posteri altında konuşma yapan, Şii imamın ardından namaz kılan Diyanet işleri başkanını da aynı cesaretle eleştirecek misiniz? Reddiyeler yayınlayabilecek misiniz? Yoksa her zamanki gibi takiyye mi yapacaksınız?

Genç kardeşim! Poster aynı, Humeyni aynı, Şia aynı ama Arap baharı vaizlerinin tavrı farklıysa anla ki bunların asıl derdi ne ehli sünnet ne de ilimdir, bunların bütün derdi her daim gücün yanında rol kapma mücadelesidir…”

islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz