Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Öncü Şahsiyetler » İmam Hamaney » Birileri rahatsız olacak ama, Hamanei o kitabı yazdı!
Birileri rahatsız olacak ama, Hamanei o kitabı yazdı!

Birileri rahatsız olacak ama, Hamanei o kitabı yazdı!

ABD ile görüş ayrılığı aynı safhada ve her zaman “Büyük Şeytan” olarak kalacağını söyleyen İslam inkılabı rehberi Hamanei, yazdığı kitapla bu görüşlerini pekiştirdi: O Devlet yıkılacak

“İsraillilerin Ortadoğu coğrafyasından çıkmasıyla bölgedeki dinamiklerin değişeceğini savunan Hamaney, şu anda İsrail’in bulunduğu topraklarda Müslüman bir devlet kurulabileceğini yazıyor. İddialara göre Hamaney, sınırlara baskı yapıldığı takdirde uluslararası toplumda ‘İsrail bıkkınlığı’ oluşacağını ve İsrail’in yapılan yardımların azalacağını düşünüyor.”

İsrail ‘tarihe geçecek bir hata’ olarak nitelediği nükleer anlaşma sonrası da İran’ın nükleer silah elde etmeye çalıştığı iddialarından vazgeçmezken, İran’ın dini lideri Hamaney’in 416 sayfalık ‘İsrail’i yok etme kılavuzu’ yayımladığı öne sürüldü.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in, P5+1 ülkeleriyle geçen ay imzalanan nükleer anlaşmaya rağmen ‘ABD yönetimi ile görüş farklılıklarının devam ettiği’ yönündeki sözlerini destekleyen bir adım attığı iddia edildi.

New York Post gazetesinin iddiasına göre, İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ‘Büyük Şeytan ABD’nin müttefiki’ olarak nitelediği İsrail’in ‘haritadan nasıl silineceğine’ dair kılavuz hazırladı.

New York Post, kendisine gönderildiğini iddia ettiği ‘Filistin’ adlı kitabın Arapçaya da çevrileceğini yazdı.

Gazetenin bir kopyasına ulaştığını öne sürdüğü 416 sayfalık ‘Filistin’ isimli kitapta, ‘islam dünyasının 3. büyük kenti olan Kudüs’ü işgal eden’ İsraillileri ABD veya Avrupa’ya göçe zorlamanın yolları sıralanıyor.

İsraillilerin Ortadoğu coğrafyasından çıkmasıyla bölgedeki dinamiklerin değişeceğini savunan Hamaney, şu anda İsrail’in bulunduğu topraklarda Müslüman bir devlet kurulabileceğini yazıyor.
İddialara göre Hamaney, sınırlara baskı yapıldığı takdirde uluslararası toplumda ‘İsrail bıkkınlığı’ oluşacağını ve İsrail’in yapılan yardımların azalacağını düşünüyor.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz