Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » BM Tam Bir Zillet Altındadır / Direniş Ekseni Asla Yenilmeyecek
BM Tam Bir Zillet Altındadır / Direniş Ekseni Asla Yenilmeyecek

BM Tam Bir Zillet Altındadır / Direniş Ekseni Asla Yenilmeyecek

Hizbullah’ı Genel Sekreteri Seyit Hasan Nasrullah, bu gün yaptığı konuşmada bölge ve Lübnan’daki son gelişmeleri değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu. İşte o konuşmanın bazı satırbaşlıkları:

Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatından, Birleşmiş Milletlerin Ekonomi ve Sosyal Komisyonu tarafından Batı Asya için hazırlanan raporu kabul etmemelerini ve buna karşı tepki vermelerini istiyoruz.

ESCWA genel sekreterinin istifası, vicdandan yükselen cesur ve insancıl bir tutumdur. Genel Sekreterin istifası, bu kurumun raporunun iptaline itiraz olarak geldi ve BM Genel Sekreteri de istifayı kabul etti.

BM, güçsüz ve zelil bir kurumdur, insan haklarını savunma ve işgal altındaki toprakların geri alınması için bu kuruma ve aldığı kararlara umut bağlanamaz. BM genel sekreterliği, Amerika ve İsrail’in mali yardımları kesme yönünde yaptıkları baskının altındaydı.

ESCWA, kaç gün önce yayınladığı bir raporda, İsrail tarafından Filistinlilerin özgürlüğünün ihlal ediliği açıklanmıştı.

Suriye’nin dostları adı altında bir araya gelen bölgesel ve küresel bütün güçler, Suriye’ye karşı komplo kurdular ve çok ağır bir yenilgiyle karşı karşıya geldiler.

Suriye savaşının maliyeti için ödenen malların tümü Arap patentli mallardı. Dünyanın her tarafından silahlı kimselerin Suriye’ye gelemelerinin nedeni de bu Arap mallarıydı.

Suriye karşıtı savaşa harcanan malların amacı, Suriye yönetiminin devrilmesi ve direniş ekseninden çıkarılmasıydı. Sürecin devamında ise tekfirci gruplar Suriye’de siyasi çözümü kabul etmediler ve savaşta ısrar ettiler.

Amerika, sonunda kendi müttefiklerini harcar

Amerika ve müttefikleri, teröristleri Suriye’ye soktular ve direniş eksenine karşı bu gişimde bulunduklarını itiraf ettiler. Daha önce de bütün tekfirci gruplara, ‘Amerika ve müttefiklerinin yaktığı ateşin odunu olmanız için sizleri Suriye’ye getirdiler’ demiştim.

Şimdi DAEŞ’in Irak’ta sonu gelmiş bulunuyor ve bu teörist grubun Suriye ve Irak’ın geleceğinde bir yeri olmayacaktır. Amerika ve müttefiklerince kurulan Nusra Cephesi de Amerika koalisyonu tarafından Suriye’de bambalanıyordu. Amerika münafıktır, ilk başta teröristlerden faydalanır ve sonra başlarını keser.

İstikbarın Suriye üzerinde sulta kurma planı, hezimete uğramıştır ve DAEŞ, Nusra ve diğer terörist gruplar yok olmak üzereler. İstikbarın getirdiği ejderha, şimdi kendisi için tehlike haline gelmiştir.

Direniş asla yenilemez

Düşman cephesinde savaşan kimselere bir kez daha diyoruz ki sizin planınız fiyaskoya sonuçlandı ve bir geleceği yoktur. DAEŞ’in yenilgisi, direniş için zafer ve siyonizmin planı için hezimet oldu. Suriye, Irak ve Yemen’deki direniş ekseni asla yenilmedi ve yenilmeyecektir. Düşman cephesinde savaşan kimselerin o cepheden çıkıp ümme ve direniş cephesine dönmelerini istiyoruz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz