Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Bugün Kudüs İntifadası’nın Yıldönümü
Bugün Kudüs İntifadası’nın Yıldönümü

Bugün Kudüs İntifadası’nın Yıldönümü

Bugün Kudüs İntifadasının birinci yıldönümüdür, bu bağlamda, Filistinli gruplar ve teşekküller, Filistin halkını Kudüs İntifadası’nın 1. yıldönümü etkinliklerine katılmaya davet etti.

Hamas Hareketi dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Cuma günü Batı Yaka’nın köylerinde ve kentlerinde işgal güçleriyle temas noktalarına giderek işgal askerleriyle çatışma çağrısında bulundu.

İntifada ateşini yeniden alevlendirmenin şehitlere vefa olduğunu belirten Hamas, bu şekilde işgalcilere de Filistin halkının tercihinin direniş ve intifada olduğunun gösterileceğini bildirdi.

Halen devam emekte olan Kudüs İntifadasının birinci yıldönümü kutlanırken Filistin halkının elindeki imkânlarla işgalciye karşı koymada ve direnişte ısrar ettiğini kaydeden Hamas, kutsal mekânları savunmak için verilen kanların asla boşa gitmeyeceğini ifade etti.

Filistin halkının şehitlerine, gazilerine ve esirlerine vefakâr kalmayı sürdüreceğini belirten Hamas, Filistinli yeni nesillerin direnişi anladıklarını ve dilini iyi öğrendiklerini, düşmanın canını yakacak yeni metotlar geliştirdiklerini söyledi.

İşgalcilerin Mescid-i Aksa’yı hedef alan planlarına ve baskınlarına tepki olarak Ekim 2015’in başında patlak veren Kudüs İntifadasının başından bu yana 248 Filistinli şehit oldu.

islamidavet

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz