Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Büyük Şeytan amerika, vatandaşlarına Türkiye ziyaretleri için uyarıda bulundu
Büyük Şeytan amerika, vatandaşlarına Türkiye ziyaretleri için uyarıda bulundu

Büyük Şeytan amerika, vatandaşlarına Türkiye ziyaretleri için uyarıda bulundu

ABD Dışişleri Bakanlığı, Ekim 2016’da yaptığı seyahat uyarısını tekrarlayarak vatandaşlarından, ‘artan terör eylemleri nedeniyle Türkiye’nin Güneydoğu bölgesine gitmekten kaçınmalarını’ istedi.

Türkiye’deki saldırıların büyük etkinlikler, turistlerin yoğun olduğu yerler, restoranlar, gece kulüpleri, ibadethaneler ve çeşitli ulaşım merkezlerinde gerçekleştirildiği hatırlatılan açıklamada, yabancıların cinayet ve adam kaçırma eylemlerinde hedef alındığı da belirtildi.

Darebe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü halin 18 Nisan’a dek uzatıldığının hatırlatıldığı açıklamada, ‘OHAL döneminde güvenlik güçlerinin yetkileri genişletildi ve hükümet bu sürede internet erişimi ve medya içeriklerini kısıtladı. Bu dönemde ABD vatandaşları sınırdışı edildi ya da gözaltına alındı ve avukatları ya da aileleri ile görüştürülmedi’ ifadelerine de yer verildi.

RESMİ ZİYARETLERİNE KISITLAMA

Öte yandan açıklamada, ABD’li yetkililerin de hem İstanbul hem de Güneydoğu kentlerine yapacakları resmi ziyaretlere kısıtlama getirildiği duyuruldu.

Açıklamada ayrıca, ABD’li yetkililerin İstanbul’dan ve İstanbul’a yapacağı tüm seyahatlerde Dışişleri Bakanlığı’ndan onay alınması gerektiği belirtildi.

islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz