Pazar , 18 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Büyük Şeytan Amerika’nın saldırısına Siyonist Katil İsrail, Hicaz İşgalcisi Arabistan, Türkiye ve İngiltere destek veriyor
Büyük Şeytan Amerika’nın saldırısına Siyonist Katil İsrail, Hicaz İşgalcisi Arabistan, Türkiye ve İngiltere destek veriyor

Büyük Şeytan Amerika’nın saldırısına Siyonist Katil İsrail, Hicaz İşgalcisi Arabistan, Türkiye ve İngiltere destek veriyor

 Amerika’nın Suriye’nin hava üssüne saldırmasına Arabistan, Türkiye, İngiltere ve İsrail gibi teröristlerin hamilerinden destek geldi.

Amerika’nın Suriye’ye yönelik füze saldırısının ardından Suudi Arabistan, bu saldırı kararını Trump tarafından alınmış cesurca bir karar olarak nitelerken, bunu Suriye’de kimyasal silah kullanılmasına karşı bir tepki olarak gösterdi.

Sözde ‘Suriye milli muhalifleri koalisyonu’ basın sorumlusu Ahmed Ramazan da, bugün yaptığı açıklamada, Amerika’nın sözkonusu saldırısını yerinde bir saldırı olarak nitelerken desteklerini bildirdi ve Amerika’nın Suriye ordusunun hava gücünü ortadan kaldırmak istediğini söyledi.

Bu arada İngiltere başbakanlık sözcüsü de, Amerika’nın saldırısını, Suriye’de Suriye yönetimi tarafından yapıldığını iddia ettiği kimyasal saldırıya verilmiş yerinde bir tepki olarak niteledi.

Öte yandan ırkçı İsrail başbakanı Netanyahu da, yayınladığı bildiriyle, Trump’ın bu kararını memnuniyetle karşıladı.

Avustralya başbakanı da ABD’nin Suriye’ye saldırısını uygun bir cevap olarak nitelerken Türkiye başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu saldırıyı olumlu karşıladıklarını bildirdi.

Bahreyn dışişleri bakanlığı da, yayınladığı bildiriyle, Amerika’nın bu açık tutumunun Suriye buhranının sona ermesine yönelik çabaların güçlenmesine vesile olacağını iddia etti.

 

parstoday

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz