Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Canlı Bomba, Bağdat’ta ‘‘İmam Hüseyin Matem Meclisi’’ni Hedef Aldı: 80 Şehid ve Yaralı / Foto+Video
Canlı Bomba, Bağdat’ta ‘‘İmam Hüseyin Matem Meclisi’’ni Hedef Aldı: 80 Şehid ve Yaralı / Foto+Video

Canlı Bomba, Bağdat’ta ‘‘İmam Hüseyin Matem Meclisi’’ni Hedef Aldı: 80 Şehid ve Yaralı / Foto+Video

Görgü tanıklarının alınan bilgiye göre; intihar bombacısı üzerine giymiş olduğu intihar yeleğini kalabalığın arasına girdikten sonra patlattı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzeyinde bulunan ”el Şab” bölgesinde, İmam Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitleri için düzenlenen yas merasimine terör saldırısı düzenlendi. İlk belirlemelere göre meydana gelen patlamada, 34 kişi hayatını kaybetti, 35’den fazla kişi de yaralandı.

ABNA’nın duyurduğu habere göre, patlamaya canlı bomba neden oldu. Görgü tanıklarından aktarılan bilgilerde, intihar bombacısının üzerine giymiş olduğu intihar yeleğini kalabalığın arasına girdikten sonra patlattığı ifade edildi.

Saldırıyı IŞİD terör örgütü üstlendi. Saldırıyla ilgili bir bildiri yayınlayan Bağdat operasyonlar komutanlığı ”saat 12.00 civarında taziye çadırında öğlen yemeğinin verildiği sırada kalabalığın içine dalan bir intihar eylemcisi giydiği bombalı yeleği havaya uçurdu, saldırıda 34 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi de yaralandı” ifadesi yer aldı.

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz