Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Castro’dan Son Konuşma: “İdeallerim Hep Yaşayacak”
Castro’dan Son Konuşma: “İdeallerim Hep Yaşayacak”

Castro’dan Son Konuşma: “İdeallerim Hep Yaşayacak”

Fidel Castro, Komünist Parti’nin 4 gün süren ve kardeşi Raul Castro’nun yeniden parti lideri seçildiği kongrede konuştu.
Cam Haber Ajansı (JAM)- 55 yıl önce gerçekleşen Küba devriminin 89 yaşındaki lideri Fidel Castro, yıllar sonra ilk kez bir konuşma yaptı ve Komünist Parti’nin kongresinde yakında öleceğini söyleyip, partililerden inandığı ideallere sahip çıkmalarını istedi.

Kongrenin kapanış oturumunda 1300 partiliye seslenen Fidel Castro, “Yakında 90’ıma basacağım. Ben de diğer herkes gibi gideceğim. Hepimizin zamanı gelecek” dedi.

Mavi spor hırka giyen ve gözlük takan Fidel Castro “Bu benim bu salondaki son konuşmam olabilir. Latin Amerika’daki tüm kardeşlerimize ve dünyaya Küba halkının galip geleceğini anlatmalıyız. Kübalı komünistlerin inançları, çok ve onurlu bir şekilde çalışılırsa insanların ihtiyaç duyduğu maddi ve kültürel ürünlerin üretilebileceğinin kanıtı olarak varlığının sürdürmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Fidel Castro, 55 yıl önce gerçekleştirdiği devrimin ardından ada ülkesi Küba’ya tek parti rejimini ve sosyalist sistemi getirmiş, merkezi planlama ekonomisini uygulamaya sokmuştu.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz