Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Ceyş-ul İslam:İsrail ile barış uzak değil
Ceyş-ul İslam:İsrail ile barış uzak değil
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-08-20 18:27:47Z | |

Ceyş-ul İslam:İsrail ile barış uzak değil

Sözde Ceyş-ul İslam sözcüsü İslam Alluş, İsrail ile barışın çok uzak olmadığını söyledi.
Bizzat Suudi Arabistan’ın sahaya sürdüğü ve özellikle Duma şehri olmak üzere Şam kırsalında Suriye hükümetine karşı savaşan sözde Ceyş-ul İslam örgütü sözcüsü İslam Alluş, Siyonist İşgal Rejimi Bölgesel Düşünce Merkezi’nden Elizabeth Tsurkov’a röportaj verdi.
Söz konusu röportaj Arap ve dünya basınında birçok gazete ve haber sitesinde yer alırken, Tsurkov’un yaptığı bu röportaj sosyal medyada Arap dünyasının en çok konuşulan konularından oldu.
İsrail ile Barış çok uzak değildir

Sözde ‘İslam ordusu’ anlamına gelen Ceyş-ul İslam sözcüsü İslam Alluş, Siyonist Rejimin Bölgesel Düşünce Merkezi ile yaptığı röportajda ‘ İsrail ile barış çok uzak değildir’ dedi.

Alluş, adeta itiraf niteliğinde olan açıklamalarında “devrim” olarak adlandırdığı iç savaşı kazanmaları halinde gelecekte kuracakları hükümet tarafından İsrail ile barış anlaşmasının gözden geçirileceğini açıkladı. Alluş, ancak son kararı Suriye halkının vereceğini de ileri sürdü.
Alluş, röportajda siyonist işgal rejimine geçit vermeyerek Lübnan’ı özgürleştiren Hizbullah ile ilgili de “özgürlük karşıtı bir grup” ifadelerini kullandı ve silahlandırılmaması gerektiğini iddia etti.
Hareketin öldürülen lideri Zehran Alluş da bir Amerikan sitesine verdiği röportajda, İsrail ile mücadelenin gündemlerinde olmadığını, önceliklerinin Esad olduğunu ifade etmişti.
islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz