Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » CIA’ya Bir Tepki de İran’dan!
CIA’ya Bir Tepki de İran’dan!

CIA’ya Bir Tepki de İran’dan!

Birçok ülkenin iç işlerine burnunu sokan, Amerikan istihbarat örgütü CIA’ya bir tepki de İran’dan geldi.

15 Temmuz Darbe girişiminde FETÖ’nün yanı sıra CIA’nın da parmağının olduğunun anlaşılması sonrasında Türk halkının Amerika’ya öfkesi gün geçtikçe artıyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin birçok şehrinden Adana’ya gelen halk, İncirlik üssüne doğru yürüyerek “Amerikan üsleri kapatılsın” sloganları attığını on4haber aracılığıyla duyurmuştuk. Parti gözetmeksizin birçok milletvekili de halka seslendiği konuşmalarında ABD’yi hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Sadece Türkiye değil özellikle Ortadoğu’da birçok ülkede çıkan huzursuzluğun mimarı olan Amerikan İstihbaratı CIA’ya bir tepkiyi de İran gösterdi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, CIA Başkanı İran’ın iç meseleleri hakkında yersiz ve ilgisiz görüş beyan edebilecek konumda olmadığını belirtti.

CIA Başkanı John Bernnan’ın Aspen oturumunda İran hakkında görüş beyan etmesine tepki gösteren Sözcü Kasımi, CIA Başkanı İran’ın iç meseleleri hakkında yersiz ve ilgisiz görüş beyan edebilecek konumda olmadığını belirtti.

İran milletinin birlik ve beraberliği bölgede ve dünyada emsal teşkil ettiğinin altını çizen Kasımi, Amerikalı yetkililerin bu tür açıklamaları, İran toplumunu ikiye bölmeyi amaçladığını vurguladı.

Bernnan’ın İran ve Amerika arasında çeşitli konular görüşüldüğü ile ilgili iddiasını reddenen Kasımi, iki ülke arasında nükleer meseleden başka hiç bir şey görüşülmediğini ve görüşülmeyeceğini ifade etti.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz