Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Devrim Muhafızları Ordusu, Dünyaya İlham Kaynağı Oldu!
Devrim Muhafızları Ordusu, Dünyaya İlham Kaynağı Oldu!

Devrim Muhafızları Ordusu, Dünyaya İlham Kaynağı Oldu!

İran’ın direniş gruplarına ilham kaynağı olduğunu belirten İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, hiçbir yabancı gücün de İran’a saldırabilecek potansiyele sahip olmadığını açıkladı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, Humeynşehir kentinde düzenlenen şehitleri anma merasimde bir konuşma yaptı.

Konuşmasında dış güçlere dikkat çeken Selami, düşmanların ülke huzurunu riske atabilecek bir güce sahip olmadığını belirterek, “Gençlerimizin sarf ettiği çabalar sayesinde İran şu an güçlü bir konumda yer almaktadır” dedi.

Tuğgeneral Selami, “Irak’ta halk kitlesinden oluşan Haşd-i Şabi Gücü, İran İslami İnkılabı’ndan esinlenerek, kapsamlı bir konuma sahiptir. Aynı şekilde Suriye halkı da teröristlere karşı direniş gruplarını oluşturdu. Ayrıca Lübnan’da da Hizbullah Hareketi, Siyonist rejiminin bitmeyen kabusu olmuştur” ifadelerini kullandı.

Doğu Akdeniz’de Filistin direniş gruplarının oldukça güçlü olduğunu hatırlatan Tuğgeneral Selami, Yemen’deki Ensarullah Hareketi’nin de İran İslami İnkılabı’ndan esinlendiğini kaydetti.

Tuğgeneral Selami, “Kızıldeniz kıyılarında bir zamanlar ABD’nin her bakımdan özellikle de deniz güçlerinin egemen olduğu yerlerde artık Ensarullah Hareketi onlara karşı İslam adına mücadele ediyor” açıklamasında bulundu.

Selami, yaşadığımız çağda bütün mazlum müslümanların emperyalist güçlerle karşı karşıya olduğunu da vurguladı.

/MHA

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz