Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Direniş Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Mahir Hammud: İmam Humeyni (r.a) hala aramızda yaşıyor
Direniş Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Mahir Hammud: İmam Humeyni (r.a) hala aramızda yaşıyor

Direniş Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Mahir Hammud: İmam Humeyni (r.a) hala aramızda yaşıyor

Direniş Alimleri Birliği Başkanı, İmam Humeyni’nin (r.a) bakış ve deneyimiyle, kurmuş olduğu İslami düzenle hala Müslümanların ve dünyanın hür insanlarının arasında yaşadığını vurguladı.   

Welayet News – Beyrut’ta İmam Humeyni’nin 27. vefat yıldönümü münasebetiyle düzenlenen merasimde konuşan Ehli Sünnet alimlerinden Şeyh Mahir Hammud, “İmam Humeyni (r.a), asla aramızdan gitmedi ve yetiştirdiği şagirtlerle, yaymış olduğu perspektifle ve kurduğu düzen ve kurumlarla hatıralarda baki kalmıştır. İslam Cumhuriyeti gibi hiçbir deneyim oluşmadı ve bu deneyimin şiarları da değişmez” diye ifade etti.

“Samimi ve vatansever hiçbir müminin İmam Humeyni’nin cihadi ve siyasi fetvasına karşı gelmeyeceğini” belirten Şeyh Hammud, “Zira İmam Humeyni’nin öğrencilerine miras bıraktığı siyasi bakış açısı, dünyadaki bütün özgür düşünen insanların kabul ettiği bakış açısı olduğunu ve bu bakışa muhalefet eden her kesin cehalet ve gerileme batlığına saplanıp gerçek İslam’la ilgisinin olmadığını” vurguladı.

Şeyh Mahir Hammud, “Savaş, yaptırım, mezhepçilik ve kavmiyetçilik ithamları gibi yürürlüğe konulan bütün planların İslam İnkılabını ve sembollerini kuşatmayı hedeflediğini, ancak buna rağmen, İslam İnkılabının sembollerinin günbegün güçlendiklerini” tasrih etti.

Konuşmasının diğer bir bölümünde, tekfircilere karşı direnmenin bir zorunluluk olduğunun altını çizen Direniş Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Hammud, sözlerine şöyle devam etti: Tekfirciler, İslam ve Kuran’ı kendi isteklerine göre yorumlayıp sonuç almakta acele ederek kendilerini şeriattan daha üstün sanıyorlar. Onlar, Ehli Sünnet mezhebi için en büyük tehlikedirler.

Şeyh Hammud, son olarak, “Gazze, Güney Lübnan ve Irak’taki kahramanların Siyonistlere karşı direnişi vurguladıklarını ve zaferin kesin olduğuna inandıklarını” söyledi.

Welayet News

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz