Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Direniş Konferansı Başladı…
Direniş Konferansı Başladı…

Direniş Konferansı Başladı…

Direnişi destekleme amaçlı olarak Uluslararası Direniş Ulemaları Birliğinin kuruluş kurulu bugün Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta konferans çalışmalarına başladı.

Suriye, Türkiye, İran, Irak, Lübnan ve daha birçok Arap ve Müslüman ülkeden din adamları, düşünür ve politikacıların yoğun katılım kaydettikleri konferansın açılış oturumundan konuşan Mezhepler Uluslararası Arasında Yakınlaşma Topluluğu Genel Sekreteri Şeyh Muhsin el Araki Uluslararası Direniş Ulemaları Birliğinin kuruluşunu ilan etti.

Şeyh Araki tüm Müslümanları hedef alan komplolara karşı mücadelede direnişin önemine vurgu yaparken, özellikle mevcut koşullarda Müslümanların maruz kaldıkları bölücülük, fitne ve diğer komploların tehlikesine ışık tuttu.

Konferansta konuşan Suriye Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun; Batılıların BM ve uluslar arası platformlarda bölge ve Müslümanlara karşı planlar ve kararlar hazırladıkları bir zamanda bölge halkının tamamını tehdit eden terör örgütlerine her türlü askeri, lojistik ve mali desteği temin ettiklerine vurgu yaptı.

Hassun bu süreç içinde Suriye’de insanlığa karşı her türlü vahşeti işleyen ve tüm bölge halklarını tehdit eden terörü provoke edip desteklemede büyük medya kanalları ve kaynaklarının da bulunduğuna dikkat çekerken, bu medya kaynaklarının belirli siyasi hedefler uğruna din ve her şeyi çarpıttıklarını, fitne ve bölücülüğü provoke ettiklerini belirtti.

Terör örgütlerin ‘ılıman muhalifler’ yada başka adlandırmalar altında her türlü desteği aldıklarına vurgu yapan Hassun, din değerleri ve ilkelerinin çarpıtıldığı, masum insanların da çirkef bir şekilde katledildiği bu teröre kimi Müslüman devletlerin taşeron olarak kullanılmaları, finans ve destek sağlamalarının esef verici olduğunu belirtti.

Hassun konuşmasında Suriye’deki olaylara ‘devrim’ yada ‘halk hareketi’ veya benzeri adlandırmalar veren, teröristlere de ‘ılıman muhalifler’ adıyla destek veren din adamları ve şahsiyetleri bu çetelerin başta Halep olmak üzere Suriye’nin birçok yerinde bulundukları yıkım ve yağmalama eylemlerinin sonuçlarını görmeye davet etti.

Suriye’nin her daim direnişi desteklediğini ve desteklemeye devam edeceğini vurgulayan Hassun; siyonist planlara ve boyunduruk altına almakla birlikte halkların olanak ve servetlerini sömürme amaçlı projelere karşı direnişin her şeye rağmen devam edeceğinin altını çizdi.

abna