Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » “Dün İsrail’e ‘oneminute’ bugün ‘İsrail’den başka dostumuz yok’ demeyeceğiz. Bu kadar zikzakla bir yere gidemeyiz. “
“Dün İsrail’e ‘oneminute’ bugün ‘İsrail’den başka dostumuz yok’ demeyeceğiz. Bu kadar zikzakla bir yere gidemeyiz. “

“Dün İsrail’e ‘oneminute’ bugün ‘İsrail’den başka dostumuz yok’ demeyeceğiz. Bu kadar zikzakla bir yere gidemeyiz. “

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kayseri’de katıldığı programlarda, ‘anayasa değişikliği’ ile ilgili yaptıkları açıklamaları farklı mecralara çekmeye çalışanlara seslendi.
Karamollaoğlu, “Bazen söylediklerimiz hoşlarına gitmiyor, bazen de onu başka türlü yorumlamaya kalkıyorlar ama biz netiz. Bizim sözümüzü kimse çarpıtmaya kalkmasın” dedi. Karamollaoğlu, “Bu konuda kafamızı yoralım, düşünelim, düşündükten sonra ikna olduysak, oyumuzu verelim. İkna olmamış bir insanı da zorlamak mantıklı değil. Bu ülke hepimizin” ifadelerini kullandı.
Karamollaoğlu, CHP ile AKP’nin 2002 yılında yaptığı ittifakı hatırlatarak, bugün söyledikleri sözlerin çarpıtılmaması gerektiğini söyledi. Karamollaoğlu, “Bazen söylediklerimiz hoşlarına gitmiyor, bazen de onu başka türlü yorumlamaya kalkıyorlar ama biz netiz. Bizim sözümüzü kimse çarpıtmaya kalkmasın” dedi. Aynı konuda Muhtarlar Toplantısı’ndaki yaptığı konuşmada ise Karamollaoğlu, “Bu konuda kafamızı yoralım, düşünelim, düşündükten sonra ikna olduysak, oyumuzu verelim. İkna olmamış bir insanı da zorlamak mantıklı değil. Bu ülke hepimizin” ifadelerini kullandı.
“Dün İsrail’e ‘oneminute’ bugün ‘İsrail’den başka dostumuz yok’ demeyeceğiz. Bu kadar zikzakla bir yere gidemeyiz. “
Akşam saatlerinde düzenlenen İl Divan Toplantısı’nda konuşan Karamollaoğlu, adil ve huzurlu bir dünya istediklerini söyledi. Karamollaoğlu, “Batılıların kurmak istediği bir dünya değil, adalete dayalı bir dünya. Her ülkenin huzur içinde olabileceği bir dünya! Yaşanabilir bir Türkiye’nin iki şartı var. Bir manevi kalkınmaya önem vermeliyiz. İnancı kuvvetli olan bir cemiyet meydana getirmeliyiz. Eğitimde ve birçok konuda reforma ihtiyaç var. Sadece manen güçlenmek etkili olmaya yetmez. Mutlaka maddi kalkınmayı da önemsemeliyiz. Bunları yaparsak Yeniden Büyük Türkiye doğar. Her şeyden önce şahsiyetli bir dış politika da izlemeliyiz. Savrulmayacağız. Bugün Ruslarla düşman, yarın dost. Bugün AB ile dost, yarın düşman. Dün İsrail’e ‘oneminute’ bugün ‘İsrail’den başka dostumuz yok’ demeyeceğiz. Bu kadar zikzakla bir yere gidemeyiz. Ne yapacağımıza karar vermeliyiz” değerlendirmesini yaptı.
Karamollaoğlu konuşmasında “Anayasa Değişikliği” ile ilgili tavırlarına yönelik de değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, “Şimdi başkanlık sistemi ile uğraşıyoruz. Başkanlık gelirse yarın bütün problemler çözülecek deniyor.  Ben de merak ediyorum bu sorunlar nasıl çözülecek. Göreceğiz, sandıktan ne çıkacak. Sandıktan çıkana göre elbette politikalar belirlenecek. Ancak sandıktan bu çıksa da çıkmasa da Türkiye doğru istikamette politikalar belirlemezse bu ülke ayağa kalkamaz. Biz bunu ülkemizdeki herkese götüreceğiz, AKP’liye de, CHP’liye de, MHP’liye de anlatacağız. Bazen söylediklerimiz hoşlarına gitmiyor, bazen de onu başka türlü yorumlamaya kalkıyorlar ama biz netiz. Bizim sözümüzü kimse çarpıtmaya kalkmasın. Sözümüzü biliyoruz, söylediklerimizin de arkasındayız. Biz sözümüzden dönmeyiz, ahde vefasızlık da etmeyiz” ifadelerini kullandı.
Karamollaoğlu, ‘CHP ile aynı safa geldiniz’ şeklindeki eleştirilere karşı da tarihi bir hatırlatma da bulundu. Karamollaoğlu, “Bizim Cumhurbaşkanı’na karşı sevgimiz, güvenimiz, saygımız var. Tamam da Cumhurbaşkanı’nın her daim Tayyip Bey olacağına ilişkin elimizde bir garanti mi var. Yarın değişmeyeceği ne malum. Değişirse ne olacak. Bunun için açıkça desteğimizin ‘şartlara’ bağlı olduğunu söyledik. Bazıları bunu abarttı, ‘efendim CHP ile aynı safa geldiniz’ diyerek. Şunu unutmayın. 2002 yılında seçimler olduğu zaman Tayyip Bey yasaklıydı. Sonra ne oldu. Deniz Baykal ile Abdullah Gül bir araya geldiler ve ‘bir partinin genel başkanı mutlaka meclisde olmalı’ icap eder dediler, ittifak ile anayasayı değiştirdiler. Yanlış mı yaptılar, hayır doğru yaptılar. Orada CHP ile bir araya gelince doğru oluyor da… Bu mantık yanlış bir mantık, ters bir mantık… Bu konuda kafamızı yoralım, düşünelim, düşündükten sonra ikna olduysak, oyumuzu verelim. İkna olmamış bir insanı da zorlamak mantıklı değil. Bu ülke hepimizin” diye konuştu.
islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz